31 Ağustos 2020

Yalıkavak Marina’daki Türkiye’nin İlk Novikov Restoranı Size Ne Sunabilir?

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

YERELE DESTEK VEREN PAN ASYA MUTFAĞI

Ege bölgesinin alanında uzman en iyi balıkçılarını da projeye davet eden ve 60’tan fazla yerel personele istihdam imkanı sağlayan Novikov Bodrum, uluslararası bir mutfak, yaratıcı şekilde her gün gelişen Uzak Doğu deniz ürünleri, Novikov bahçesinden taze sebzeler ve markanın imza yemekleri ile Pan Asya mutfağını misafirlerine deneyimletiyor. Günlük olarak şekillenen menü ile balık ve deniz ürünleri taze olarak servis ediliyor.

NOVİKOV

BALIK PAZARI

Dünyaca ünlü Novikov Restoranları'nın ortak özelliği, dünyanın her yerinden gelen taze balık ve kabuklu deniz ürünlerinin sergilendiği büyük buz tezgahlı  “fish market” dolabından seçeceğiniz ürünün, restoranın açık mutfağında istediğiniz şekilde pişirilmesi. Bu devasa buz tezgah/dolap tüm Novikov Grup restoranlarının imza bir detayı.

NOVİKOV

HIZ

Ünlü restorancılar Arkadiy Novikov (Novikov Grubu) ve Anton Pinskiy (Pinskiy & Co), Novikov Bodrum yatırımını yapmaya geçtiğimiz yıl karar verdiler. Arkadiy Novikov geçtiğimiz yaz Bodrum'a geldiğinde Yalıkavak Marina'ya hayran kaldı ve restoran yeri olarak burayı seçti. Şubat 2020'de Bodrum operasyonunu başlattılar fakat pandemi dönemine denk gelmesi ile Zoom üzerinden dekorasyon/tasarım, ekip görüşmeleri yapıldı. Yalıkavak Marina'yı tercih ettiklerinde de kendilerine gösterilen mekanların dışında Gümrük olarak kullanılan yere hayran kaldılar ve Gümrük alanı böylesi dev bir yatırım için boşaltılarak Novikov Bodrum'a tahsis edildi. 37 gün içerisinde tüm inşaat, dekorasyon tamamlanarak hazır hale getirildi. Novikov Bodrum'un tüm dekorasyon ve tasarımını yapan dünyaca ünlü Rus iç mimar Denis Simachev Bodrum'a o dönemde uçuş yasakları nedeniyle gelemediği için tüm planlamayı online yaparak oluşturdu. Bu hızı Novikov'a gittiğinizde servis yapılırken de deneyimleyeceksiniz.

İlgili Başlıklar