14 Aralık 2010

Vogue Türkiye editörlerinin seçimi

YAZI:

Bugün, H&M 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu için Nişantaşı'ndaki showroom'da gerçekleşen basına özel sunumdaydık. Yaz sezonunda "Ben buradayım," diye bağıran iddialı parçalar yerine -H&M Baştasarımcısı Ann-Sofie Johansson'un da altını çizdiği gibi- önümüzdeki sezonlarda da akıllı güncellemelerle giyilebilecek birçok parça çıktı karşımıza.!..! Uzun silüetler, parlak renkler ve enerji dolu desenlerin yanı sıra görüntüde iddiasız ama detayda güçlü temel parçalar da oldukça dikkat çekici.

Sunumu yerinde izleyen Vogue Türkiye ekibinin de bazı favori parçaları oldu elbette. Yayın Koordinatörümüz Özge Sarıkadılar'ın favorisi bu zımbalı yelek oldu. "Uzun jean eteğim ve askılı bir bluz ile birlikte yazın giymeyi düşünebilirim," diye belirtti.

Alışveriş Editörü Ece Candan'ın ise favori parçası bu etek oldu. "Ton sür ton bir etki yaratmak için bu eteğin altına Valentino'nun biraz daha açık tonlardaki stilettosunu giyebilirim," dedi.

 

Vogue.com editörlerinden Didem Dayıcıoğlu da altına hem çizme hem de Superga giyerek kombine edebileceği bu eteği seçti.

 

Benim de tercihim bu ayakkabılar oldu. Yazın özellikle ofiste jean pantolonla giymeyi düşünüyorum.

 

H&M'in 2011 yaz sezonu için erkeklere kadınlar kadar fazla seçenek sunduğunu söylemek zor. Ama bir süredir gündemi meşgul eden boyfriend modasını zevkle takip edenlerdenseniz, H&M'in erkek reyonunu es geçmemenizde fayda var. Özellikle basic parçalar hiç ummadığınız kurtarıcılara dönüşebilir.

EDİTÖRÜN NOTU:

Önümüzdeki ara sezon için hangi tasarımcı ile nasıl bir çalışma yapılacağına dair henüz net bir bilgi yok. Tom Ford gibi söylentilerin gerçek olup olmayacağını ise önümüzdeki aylar gösterecek.

Koleksiyonu görmek için tıklayın.


-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar