22 Nisan 2010

Vegan Queen

YAZI:

“Bir varmış, bir yokmuş,” yerine “Bir varmış, bir olacakmış," diye başlıyor bu hikaye. Bu kez hikayenin kahramanı prenses bildiğiniz prenseslerden değil. Eko-moda akımının gündem yaratan liderlerinden Polonyalı Evelina Kulikovsky, Romanov Kraliyet Ailesi'nin varislerinden.!..! Gerçek bir prenses. Fakat o, kendini vegan yaşama ve sürdürülebilir tasarıma adamış.

Michelle Obama'dan Natalie Portman'a kadar birçok ünlünün gururla kolunda taşıdığı Vegan Queen markalı çantaları tasarlayan Evelina, henüz kısa bir süre önce şık çevre dostu aksesuarlar bulmakta zorlanan vejeteryan bir opera sanatçısıydı. 2007'de hayata geçirdiği Vegan Queen markasıyla kesinlikle hayvan ürünleri içermeyen, tamamen doğal, organik, toksik olmayan ve geri dönüşümlü materyallerden oluşturulmuş çantalar üretmeye başlayan Evelina, uluslararası moda camialarında son zamanlarda oldukça ilgi görüyor. Yeni sezonda portföy çantalara ve büyük cüzdanlara daha çok yer vereceğini söylüyor tasarımcı. 

Peki neden “Bir varmış, bir olacakmış...?” Yağsız sütlü lattelere alıştığımız gibi, yakında sürdürülebilir moda, eko-moda, akıllı moda terimlerine de alışacağımızı düşündüğümüz için. İşte o zaman logo severler VQ logosunu da gardıroplarından eksik etmeyecekler.

- Ahu Terzi

İlgili Başlıklar