20 Aralık 2020

Türkiye Sineması Çevrimiçi: Biz de Varız!

istanbul modern film
İstanbul Modern

İstanbul Modern Sinema, Türkiye sinemasından yepyeni filmleri bir araya getirdiği 'Biz de Varız!' programının dokuzuncusunu 17- 30 Aralık tarihleri arasında ilk kez çevrimiçi ve ücretsiz olarak düzenliyor. Aralarında ödüllü film ve belgesellerin olduğu programda Hayaletler, Kumbara, Bina, Maddenin Halleri, Mimaroğlu gibi on bir yapım sinemaseverleri bekliyor.

Açılış Hayaletler’in

Biz de Varız!’ın açılışını dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali'nin Eleştirmenlerin Haftası’nda kazandığı ödülle dikkat çeken, Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun metrajı Hayaletler yapıyor. Film, İstanbul’un genelinde yaşanan elektrik kesintisiyle daha da distopik hale gelen bir mahallede kendi dertlerinin peşinden giden dört karakterin kesişen hikâyesini takip ediyor. 

Belgesel Seçkisi 

Biz de Varız! seçkisinin önemli bir bölümü bu yıl adından çok bahsedilen Maddenin Halleri, Mimaroğlu, Ah Gözel İstanbul, Miss Holokost Survivor gibi belgesellere ait.  

Gösterimlere filmlerin yönetmen ve oyuncularıyla söyleşiler de eşlik edecek.  Filmler İngilizce altyazılı olarak  ve kontenjan çerçevesinde www.istanbulmodern.org  adresinden kayıt yapılarak ücretsiz olarak izlenebilecek.

ETİKETLER: İSTANBUL MODERN , BİZDEVARIZ! , SİNEMA