29 Nisan 2011

Taze prenses Catherine

YAZI:

 

Taze Prenses Catherine Middleton'ın gelinliğinin tasarımcısı Sarah Burton çıktı. Bugüne kadar Christopher Kane, Sophie Cranston ve Bruce Oldfield gibi söylentilere konu olan isimler çıksaydı, açıkçası daha çok şaşırırdım. Kate'in Sarah Burton ile çalışmayı tercih etmiş olması, bize modaya dair bir şeyler söylemek istediğini gösteriyor. Modayla ve trendlerle ilgilenen bir imaj çiziyor.!..!

Bugüne kadar gördüğümüz günlük stilinin bir adım ötesine taşıdı görüntüsünü Kate. Aslında söylediği şey çok açık: "Benim de seçimim var." Ama diğer yandan bakacak olursanız, zaten Burton'ın da çok fazla alternatifi yoktu.

Kate, risk almıyor. Ne yapmak istediğini ve halkla ne paylaşmak istediğini çok iyi biliyor. Nedimelerin de Temperley'den başka bir şey giyme alternatifleri olduğunu düşünmüyorum bu noktada. Çünkü İngiltere'de üst orta sınıf mutlaka Temperley giyer. Dolayısıyla nedimeler için doğru bir tercihti.

 

Sarah Burton'ın Kate için yaptığı gelinliğin üst yarısı Grace Kelly'i, alt yarısı Christian Dior'un 'new look'unu anımsattı bana. Tabii Burton'in elinden çıkarak Kate'e uyarlanmış haliyle... Tacın duvağın içine ve saçın üzerine yerleştirilmiş olmasını da doğru buldum. Taç olmadan bir eksiklik olacağı kesin. Duvağın kısa olması de bence tüm look'u modenleştirmişti.

Sonuç olarak Catherine Middleton bence prenses olmak için doğmuş bir kız ve gelinliği de bunu destekliyor muydu? Kesinlikle evet!

 

-Konca Aykan

İlgili Başlıklar