26 Mayıs 2011

Tata Harper'la tanışmak

YAZI:

Hayatta bazı şeyler vardır, keşfettiğine çok mutlu olur, herkesle paylaşmak istersin. Başkaları da sevsin, bilsin, denesin, kullansın istersin. 2010 yazında tanıştığım ve son 12 ay boyunca Hollywood yıldızlarının bile anlata anlata bitiremediği Tata Harper cilt bakım ürünleri de işte böyle bir şey.!..!

 

Birçok kişisel bakım ve güzellik ürünlerinde kullanılan paraben ve sentetik maddelerin zararları medyada tartışılırken karşıma çıkan Tata Harper temizlik losyonu ve canlandırıcı serumu, aslında yeni bir keşiften çok daha fazlası. Amerika Birleşik Devetleri'nin kuzeydoğusunda, Vermont eyaletinde uçsuz bucaksız bir çiftlikte, Kolombiya doğumlu Tata Harper'ın kendisi tarafından üretilen cilt bakım ürünlerinin içeriği %100 doğal maddeler. Yani lavanta, yasemin, ıhlamur çiçek özleri, çeşitli ağaç kabuğu yağları.

 

Her birinde altı ila 29 aktif madde bulunan krem, serum ve losyonlar, cam şişelere de bu çiftlikte dolduruluyor. İçlerinde zehirli ve koruyucu maddeler yerine Tazmanya'ya özgü bir turp kökü var. Sentetik yapılandırıcıların ya da emülgatörlerin yerine de Brezilya'dan ithal ettiği bir palmiye yağını kullanıyor.

 

Doğanın en etkin maddelerini markaya özel formüllerle birleştiren Tata Harper'ın amacı, sağlığımıza zarar vermeyecek ve gerçekten etkili ürünler ortaya çıkarmak. Zaten canlandırıcı serum'unu (Rejuvenating Serum) bir hafta kullanmanız yeterli, farkı hemen hissetmeye başlıyorsunuz. Yenileyici (Regenerating Cleanser) temizlik losyonunun içeriğindeki nar, kayısı, turunç ve greyfurt kokularının muhteşem dengesi de güzellik rutininizde bağımlılık yaratabilir; dikkat!

 

-Ahu Terzi

İlgili Başlıklar