06 Eylül 2010

Tasarımcılar FNO için Laundromat Pop Up Shop'ta

YAZI:

Vogue Türkiye'nin düzenlediği Fashion's Night Out İstanbul için gerisayım sürerken, Galata Laundromat'ın genç ve başarılı ortakları Yasemin Özeri ve Öykü Thurston Gürpınar'ın küratörlüğünde Türk tasarımcıları bir araya geldi. 1 Eylül'de Nişantaşı City's AVM'nin R katında açılan Laundromat Pop Up Shop 16 Eylül gecesi FNO partisi ile veda edecek.!..!

 

Bu süreçte mağazada yer alacak olan tasarımcılara hemen göz atalım. Karma defileyle İFW'de yer alan Nejla Güvenç, Keçe ve tespih ipleriyle mucizeler yaratan Öykü Thurston, Galata Camekan Sokak'ta yeni mağaza açan Müge Ersin, kendine özgü çizgisiyle Yasemin Özeri, eğitimden iletişime kadar modayla içli dışlı olan Zeynep Tunuslu, deriye yeni bir kimlik veren Simay Bülbül, erkek aksesuarlarıyla Umut Eker, çantalarıyla Güneş Dericioğlu, sokağın sanatını tasarımla birleştiren Günseli Türkay, masalsı tekstilleriyle Cashmere In Love, 22 yılı aşkın süredir tasarım yapan Çiğdem Akın, çok özel kumaşlarla retro bir çizgi tutturan Mariposa, takı tasarımında markalaşmış isimlerden Deniz Kaprol, ilginç detaylarıyla Nihan Peker, yeni jenerasyondan Özlem Erkan, Janucha'nın sahibi Jale Hürdoğan ve İzmirli takı tasarımcısı Ümit Aybek. Gördüğünüz gibi, liste kabarık.

 

Son dönemde hayatımıza giren "pop-up shop" kavramını FNO Türkiye için uygulayan Laundromat ekibi sadece satış odaklı bir eylem planı yerine çokdisiplinli bir platform oluşturmuş. Mekan tam da tasarımcılara yakışır bir biçimde, Mozaik destekli Charles/Ray Eames, Arne Jacobsen, Verner Panton, Antonio Citterio, Philippe Starck gibi tasarımcıların ürünleriyle donatılmış. Sezen Ergin Floral Design'ın çiçekleri de cabası.

 

Peki 16 Eylül gecesi neler olacak? FNO için sadece partiyle yetinmeyen Laundromat, Nars Cosmetics ve saç tasarımcısı İbrahim Zengin ile bir "make over" etkinliği düzenliyor. Ayrıca Zeynep Tunuslu da styling'leriyle geceye katılıyor. NR1 FM'in canlı DJ seti partiyi hareketlendirecek. Ayrıca 16 Eylül'e kadar tasarımcıların çalışmalarından oluşan Giyilebilir Sanat (Wearable Art) sergisi de gezilebilir.

 

EDİTÖRÜN NOTU:

16 Eylül gecesi, İstanbul'da modanın en büyük alışveriş partisi olacak. Nişantaşı, İstinye Park ve Bağdat Caddesi bu coşkuya ev sahipliği yaparken markalar da kendi bünyelerinde etkinlikleriyle bu geceyi kutluyor olacak. Pop up mağazacılığı dinamik bir eylem platformuna dönüştüren ve bunun için ciddi bir mesai harcayan Laundromat ekibinin Türk tasarımcılarına yakışır bu oluşumunu da görmenizi tavsiye ederiz.

Diğer FNO etkinlikleri için tıklayın.

 

-Barış Çakmakçı


İlgili Başlıklar