11 Kasım 2010

Suadiye'de gerçek bir Fransız

YAZI:

 

Louis Vuitton'un Bağdat Caddesi üzerindeki mağazası, yolun karşısında daha geniş bir binaya taşındı. Üstelik daha güncel bir mimari yapıyla birlikte yepyeni bir çehreye bürünerek. Louis Vuitton'un başkanı ve CEO'su Yves Carcelle'in katılımıyla açılışı yapılan mağaza yarın, yani 12 Kasım'dan itibaren faaliyette olacak.!..!

 

Champs-Élysées ve New Bond Street'teki mağazalar için yarattığı konsepti Suadiye'ye taşıyan mimar Peter Marino imzalı mağazanın dış cephesinde cam üzerine giydirilmiş beyaz fonlu alüminyum Damier deseni bulunuyor. Mağazanın cepheye bakan iki vitrini var.

Toplam 193 metrekare alana yayılan yeni mağaza iki katta hizmet veriyor olacak. Önemli bir not eklemekte fayda var: Kadın ve erkek aksesuarlarının sergilendiği bu mağazada kıyafet bölümü bulunmuyor. Onun yerine Marc Jacobs'ın direktörlüğünde tasarlanmış olan çanta, ayakkabı, valiz, küçük deri aksesuarlar, eşarplar, gözlükler ve kitaplar satılıyor.

 

Ürün teşhirleribeyazlatılmış ahşap paneller üzerinde yapılıyor. Girişin solunda kadın aksesuar bölümü, tekstil barı, güneş gözlükleri ve şalların yanı sıra Neverfull, Speedy ve Keepall gibi ikonik çantalar var.

 

Kristal cam panelli merdivenlerden yukarı çıkarken size duvarlardaki belgeler ve dokümanlar eşlik ediyor. Üst kat kadın ve erkek ayakkabılara ayrılmış durumda. Bu kattaki koltuklar bizzat Peter Marino'nun kendi tasarımı. Ayrıca nadir bulunan çantaların sergilendiği bölüm de bu katta yer alıyor.

 

Derilere ayrılan bölümde ise şehir ve seyahat çantaları, Monogram, Damier Graphite ve Ebene ile Monogram Macassar'ın çeşitlerini, Epi, Taiga ve Utah gibi deri ürünleri de görmek mümkün.

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar