23 Nisan 2014

Souq Karaköy bu hafta sonu açılıyor

Hızlı bir değişim içinde Karaköy. Birkaç yıldır kendilerine yer edinen sanat galerilerine ek olarak neredeyse her hafta yeni bir kafe, restoran açılıyor. Semtin alışveriş kültürü ise, çeşitlilik gösteren yeme-içme hayatının yanında oldukça sönük. Mağazaların sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyor.

 

İlki geçtiğimiz ay, #MBFWI sırasında yapılan Souq Karaköy semtin tam da bu ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan bir etkinlik. Her ay Karaköy Külah’ta gerçekleşecek olan Souq (Arapça’da pazar anlamına geliyor ve Suuk diye okunuyor) Karaköy’ün ruhuna uygun bir pop up pazar aslında. Vintage kıyafetleri, tasarmıcıları ve markaları, lounge ortamında bir araya getiriyor. İçeriği gibi her ay katılımcıları da değişiyor. İyi müzik ve iyi yemeğin yanı sıra günlük workshoplarla alışverişseverlerin Karaköy turlarına renk katıyor, semtin doğasına uygun; özgün bir alışveriş ekolü yaratıyor.

Bu ayın ise Souq’u, 26-27 Nisan haftasonu gerçekleşecek. Ece Sükan Vintage’ın hesaplı parçalarının yanı sıra moda editörlerinin ikinci el kıyafetleri, Souq’un daimi konukları. Bu ayın katılımcıları ise şöyle:

* Ece Gözen’in sportif tasarımları

* Mehry Mu’nun yazlık it-bag’leri,?

* Maid in Love’ın sample sale’i

* Deer Dana’nın tişörtleri

* Elacindoruknazanpak’ın zamansız takıları,

* Wons Mous’un ahşap gözlük ve kaykayları,?

* Kıymetli Evrak’ın eğlenceli kırtasiyeleri?

* Müz’ün teraryumları??

* Beymen Club’ın dinamik ve modern tasarımları

* Superga’nın eğlenceli renkleri

* Marley’in özgün tasarımlı kulaklık ve hoparlörleri

 

Souq’un lounge bölümü, Karaköy Junk’ın retro/vintage mobilya ve aksesuarlarıyla dekore ediliyor. Müzikler ise Kaan Düzarat’tan. Düzarat, Galata’da yeni açtığı müzik dükkanı Analog Kültür’den plaklarını da satmak üzere Souq Karaköy’e getiriyor. Bu ayın workshoplarını ise Blank Mag, üç boyutlu yazıcılarıyla 3Dörtgen ve M.A.C üstleniyor.

Cumartesi ve Pazar günleri 12.00 ila 20.00 arası açık olacak Souq Karaköy’le ilgili bilgi, www.souqkarakoy.com ve https://facebook.com/souqkarakoy sayfalarında.

??Adres: Karaköy Külah? - Mumhane Caddesi Murakıp Sokak 12A, Karaköy
 

İlgili Başlıklar