25 Mayıs 2015

Senin için Denedik!

 
10 yıl önce ilk defa San Francisco’da Nike Women’s Maratonu’yla başlayan NIKE’ın kadınlara özel düzenlediği etkinlik serisi bu yıl birçok yeni şehir eklenerek devam ediyor. Bu yeni şehirlerden biri tabii ki İstanbul. 6 Haziran’da Maçka Küçükçiftlik Park’tan başlayarak aynı noktada sonlanacak olan 5 km’lik Nike Women’s Run İstanbul’da 5 bin kadının koşması hedefleniyor. Bu 5 bin kadın arasında olmayı hedefleyerek yola çıkan Vogue Türkiye Koşu Kulübü yani VTKK parkuru geçtiğimiz Cumartesi ilk kez denedi. 
 
 
Nike Women’s Run İstanbul parkurunu diğer katılımcılarla birlikte VTKK olarak 6 Haziran’dan önce ilk kez koştuk. Kaslarımızı koşuya hazırlamak için önce ısınmamız gerekiyordu. NIKE eğitmenleri eşliğinde Maçka Parkı’nda küçük bir ısınma ve esneme seansı yaptık ve ardından hemen sürpriz parkuru koşmaya başladık. Şehrin sokaklarında pembeli siyahlı spor kıyafetleri içerisinde birçok kadın kendini aşmaya hazırlanıyordu ve belki de o anda kendi limitlerini zorlamaya ilk adımı atmışlardı bile. Sokaklardan aldığımız tezahürat ve kendi içimizdeki bol kahkahayla rotayı sonlandırdık. Keyifle ter attıktan sonra sıra esnemeye ve biraz kendi içimize dönmeye gelmişti. N+TC eğitmeni eşliğinde Soho House İstanbul’da yoga seansına katıldık. Esnedik, açıldık ve odaklandık. İçimize dönüp limitlerimize yoğunlaşırken aynı zamanda yorgunluğumuzu enerjiye çevirdik. Bu son adımdan sonra bizi The Allis’deki lezzetli brunch bekliyordu. Sağlığı bu sefer midemizde depoladık. İlk başta gözümüzde büyüyen, hayatta koşamam dediğimiz o parkur aslında ne kadar da keyifli bir koşuya dönüşmüştü. 
 
 
Sen de bu keyfin bir parçası olmak istiyorsan, kendini aşmak, sınırlarını zorlamak ve motivasyonuna daha fazlasını katmak istiyorsan 6 Haziran’daki koşuya katıl. nike.com/istanbul adresinden kayıt olarak ilk adımı atabilirsin.
 
İris Işık

 

ETİKETLER: NİKE , YAŞAM