04 Mayıs 2018

Sanat için Seve Seve

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

iksv

İKSV, sanat dünyasındaki 46. yılını anlamlı bir tanıtım filmiyle kutluyor. 40 yılı aşan süredir izleyiciler ve çalışanlarıyla bir bütün olarak kültür ve sanata gönülden verdiği desteği vurgulayan film, sanat için seve seve diyor. 

İKSV, ismindeki “S” ve “V” harflerinden türeyen yeni sloganı “Seve Seve”yi bu filmde kullanarak İKSV’yi İKSV yapan tüm tarafların sanata adanmışlığının altını çiziyor.

iksv

Tanıtım filminde, İKSV çatısı altında buluşan sanatçılar, sanatseverler ve İKSV çalışanları, sanat için “seve seve” yaşadıkları zorlukları, yaptıkları fedakârlıkları, özverileri izliyoruz. Sanat eserleri oluşturulurken arka planda yaşananlar filmde modern ve çarpıcı bir dille anlatılıyor.

Filmde sanat için sayısız fedakarlıkta seve seve bulunmuş isimler, balet Melih Mertel, caz sanatçısı Kerem Görsev, aktör Mert Fırat, sinemasever Vahit Tansoy, seramik sanatçısı Burçak Bingöl, İKSV çalışanları Erdal Hamamcı ve Deniz Ova, medya sanatçısı Refik Anadol ve sinema emekçisi Erol Erbil, yer alıyor.

iksv

İKSV Seve Seve filminin prodüksiyonunu Anima üstlenirken, film müziğini de Kaan Düzarat hazırladı. Dış sesi Nejat İşler tarafından seslendirilen filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Gürgen yer aldı.

ETİKETLER: İKSV , SANAT