14 Ekim 2014

Raisa & Vanessa Sason

RaisaVanessa’nın detaycı koleksiyonu, başlı başına açılışı, kapanışı, atmosferi ve müziğiyle izleyicinin enerjisini yükselten bir defileyle sunuldu.

İlk çantalarını 15 yaşında tasarlayan Raisa ve Vanessa Sason, London College of Fashion’da tiyatro ve kostüm tasarımı üzerine eğitim aldılar. Kariyerlerine Dubai’deki bir polo takımı için çanta ve kemer tasarlayarak başladılar. İlkbahar-Yaz 2015 koleksiyonlarındaki tasarımlar da, tüm bu bahsi geçen dönemlerin auralarını taşıyor. Kostüm sayılabilecek binbir detay dolu tasarımlar, adeta RaisaVanessa markasının imgelediği imparatorluğu betimliyor. Çanta ve kemerler, look’ları aynı etnik çizgide destekliyor ve güçlendiriyor. İkilinin kariyerlerinin başında yönlerini çevirdikleri aksesuar tasarımı, bugün de ilgi alanlarındaki etkisini gösteriyor. Silüetlerden süzülen ekstrem püskülleri, portre ölçeğinde, yandan örülmüş uzun saçlar takip ediyor.

İspanyol paça pantolonlar, dantel detaylar, hareketli kumaşlar, baskılar, siyah, bordo, yeşil ve beyaz; koleksiyona ağırlığını koyan puzzle parçaları arasında yer alıyor. Ayçiçek print’li pelerin pantolon takım ve mini beyaz elbiseler; etnik zarafeti en çok vurgulayan tasarımlardan. Kısacası ‘Moroccan bir cowboy’ hayal etmenizi istesek, ancak o zaman sizi Raisa ve Vanessa’nın hayal dünyasına en kısa yoldan yaklaştırabiliriz herhalde… 

Raisa & Vanessa Sason defilesinin fotoğrafları için tıklayın.

İlgili Başlıklar