09 Mart 2012

Off ne giysem kadrajından Marni at H&M alışveriş partisi

YAZI: BİLLUR SAATÇİ

Sonunda beklenen gün geldi çattı ve Marni at H&M koleksiyonu raflarda yerini aldı diye sevinirken, bu koleksiyonu hevesle bekleyenlerin sadece ben ve birkaç kişiden ibaret olmadığımı unutmuşum :) !..! Saat 18:30'da vardığım İstinye Park H&M mağazası önündeki hareketlilik, 19:00'da daha önce hiç tanık olmadığım şaşırtıcı bir kalabalığa dönüşmüştü.Partiye ev sahipliği yapan Vogue Türkiye için geceyi Twitter'da an be an paylaşma görevini üstlenince, kimsecikler henüz içeri alınmamışken, içeri girip Marni'yi raflarda full kadro son bir kez görme şansına nail oldum ;) Çok kontrollüydüm, parti başlamadan elimi hiç birşeye sürmedim. Şimdi pişman mıyım? Evet :)

Marni'nin o kocaman puanlı ceketi, o ahşap topuklu sandaletleri ve ben hangisini alsam diye düşüne dururken, bir anda buhar olan küpeleri benim olmalıydı halbuki. :) Elinde listesiyle gelenlere bile tanık oldum dün akşam. Alışveriş gurusu olmak bambaşka bir şey. Bir sonraki H&M ve sürpriz tasarımcı işbirliğini beklerken, siz siz olun alışveriş stratejinizi iyi belirleyip gelin ;)
Kalabalıktan az sonra başlarına geleceklerden habersiz bu mankenler bile nasibini alacaktı. Askılar boşalınca haliyle hedef, herkesin bir tarafından tuttuğu mankenler oldu.


 

Marni at H&M VIP parti öncesi bekleyen kalabalıkta, herkesin almayı ilk hedeflediği şey kolye. Bakalım kimler ona sahip olup, bu yarıştan galip çıkan şanslı taraf oldular?


Ben kara kara o dışarıdaki kalabalık içeri girince neler olacak diye düşünürken, H&M ekibi bu uzun ve zor geçecek alışveriş partisine tüm tatlıklıklarıyla hazırdı :)İşte saatler 19:30 gösterdiği o an!  Ve perde açılır!

 

Perdenin açılmasıyla birlikte içerinin sadece birkaç dakika içinde aldığı son durum.Raflara ulaşmaya çalışırken kendimden bile bir ara neredeyse korktuğum anlar. Bu kadar azimli ve kararlı bir kadın topluluğu içinde hiç bulunmamıştım. Ama artık onları tanıyorum. En azından sokakta Marni ile karşıma çıktıklarından işte azmin zaferi diyeceğim yüzlerce kişi bulabilirim! :)Marni hızla tükenirken, birbiriyle yarışan topluluk, yerini kuyrukta müzik ve içki eşliğinde sohbete bıraktı. Prosecco ve Apple Martini eşliğinde Marni için kuyrukta beklemeye bile değerdi ;)

Partiye Marni cicileriyle gelen tanıdık simalar da vardı tabii. İşte benim kadrajıma takılan sevgili Tuba Ünsal, Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan.
Ne demişler; "Her güzel şey çabuk biter". Marni at H&M koleksiyonu dün gece hızla tükense de, bugün yine raflarda dolu dolu yerini aldı. Şu saatlerde durum yine bundan farksız olabilir tabii.


Herkes için olmasa da bazıları için mutlu son.
Ben mi ne aldım? Bir saat sıra bekledikten sonra sadece bir sandalet. Ama bir de ne göreyim? Kasada sıra gelmesine yakın, birinin satın almadan ardında bıraktığı Marni'nin koca puanlı eteği! Son dakika şansı için, isimsiz kahramanıma teşekkürler! ;)- Billur Saatçi
https://www.offnegiysem.com/

İlgili Başlıklar