25 Haziran 2012

Nişantaşı'nın 'Fey'i

YAZI:

John F. Kennedy?e soruyorlar, ?Jackie?yi nasıl tarif edersiniz?". ?Fey? diyor. Sihirli, büyülü, bazen biraz çılgın ve bu dünyanın dışından.!..!

Nişantaşı'nda yeni açılan Fey de tam böyle bir mağaza işte. Yıllardır özgün ve farklı stiliyle İstanbul'un en şık kadınlarından biri olarak bilinen Fatoş Yalın'ın zevkini tam olarak yanısıtıyor. Yalın, mağaza için yıllardır alışverişe çıktığında arayıp da bulamadığı giysiler ve aksesuarlar üretmiş. Çoğunluğu basic parçalardan oluşan kıyafetleri neşelendirmek için de aralara özenle seçtiği vintage'ları serpiştirmiş.

Mağaza, kokusundan içerde çalan müziğe kadar her detayıyla ince bir zevkin ürünü olduğu belli ediyor elbette. En güzel taraflarından biriyse içerde gördüğünüz her şeyin satılık olması. Fiyatlara gelince, Fatoş Yalın'ın deyimiyle "en pahalı markalardan biraz daha ucuz, en ucuzlardan biraz daha pahalı". Önümüzdeki sezon için genç Türk tasarımcıların Fey'e özel tasarımlar yapacak olmaları da mağazayla ilgili bize heyecan veren başka bir detay.

Mim Kemal Öke Cad. No:9 Nişantaşı

İlgili Başlıklar