31 Mart 2014

Nilüfer Yıldırım’dan “Kökler” (Roots)

Lucca’nın açılışından günümüze birçok farklı sergi ve deneyime ev sahipliği yapan “Lucca Art” projesi, her ay farklı bir sergi ile sanat severleri biraraya getiriyor.Genç ressam Nilüfer Yıldırım’ın “Kökler” (Roots) sergisi 18 Mart – 18 Nisan tarihleri arasında “Lucca Art”ta.

Çalışmalarını tuval üzerine yağlı boya ve kağıt üzerine zaman zaman çini mürekkebi, zaman zaman akrilik boya veya her ikisini de kullanarak hayata geçiren genç sanatçı Nilüfer Yıldırım’ın eserleri 18 Mart – 18 Nisan arası Lucca’da sergilenecek.

“Kökler” (Roots) sergisi; herkesin orjinine olan bağlantısı, karma ve görmesek de geçmis¸imizden gelen hafızanın hücrelerimizde depolandığı toplum içinde bagğlı / bağımlı ve izole (soyutlanma) kavramları içeriyor.

1984 yılında Istanbul'da doğan Nilüfer Yıldırım, Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Milano'da Istituto Marangoni'de 4 senelik moda tasarım eğitimi aldı. Eğitimi sırasında sanat tarihi ve grafik tasarım derslerine yoğunlaştı ve Milano yıllarında resim çalışmalarına başladı. 

 

İlgili Başlıklar