25 Ekim 2010

Mor Çatı için bir araya geliyorlar

YAZI:

Şiddet gören kadın ve çocuklara hukuki, sosyal ve psikolojik destek veren Mor Çatı, kuruluşunun 20. yılında özel bir müzayede düzenliyor. 8 Kasım gecesi Otto Santral'de Meltem Cumbul'un sunacağı açık artırmada ünlü sanatçıların bağışladığı kostümler satılacak. Müzayede öncesinde ünlü tasarımcıların elinden çıkan tişörtler de, derneğe kaynak yaratmak amacıyla satışta olacak.!..!

Gece için kostümlerini bağışlayan isimler arasında Ajda Pekkan, Emel Sayın, Gönül Yazar, Hülya Koçyiğit, Hülya Avşar, Lale Belkıs, Nilüfer, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Tarkan, Tuncel Kurtiz, Türkan Şoray ve Zuhal Olcay gibi Türk sanatçıların yanı sıra Buika ve Monica Molina gibi yabancı sanatçılar da var. Gecede ayrıca; Galatasaray ve Fenerbahçe futbol ve basketbol takımlarının imzalı formaları ile Beşiktaş ve Türk Milli futbol takımlarının imzalı formaları da satışa sunulacak.

Müzayede öncesinde Mor Çatı gönüllüsü Deniz Marşan'ın koordinatörlüğünde moda tasarımcılarımız Elif Cığızoğlu, Jale Hürdoğan, Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Özgür Masur, Ayşe Deniz Yeğin, Gamze Saraçoğlu ve Mehtap Elaidi'nin tasarladığı tişörtler de satılacak.

Satış kampanyasına destek vermek amacıyla tişörtleri giyen ünlüler arasında bakın kimler var:

 

Aylin Aslım,

 

Azra Akın,

 

Beren Saat,

 

Banu Güven,

 

Ebru Akel,

 

Rojin,


Sedef Avcı,

 

ve Şebnem İşigüzel.

Tişörtlerin ilk satış merkezi Bilstore Tünel mağazası. Detaylı bilgi web sitesinde.


İlgili Başlıklar