05 Aralık 2015

Milano’da Bir Amerikan Sarayı: Palazzo Ralph Lauren

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Soho House, ilk şubesini Londra’da açtığında takvimler 1995 yılını gösteriyordu. 20 yıldır “Üye harici giremez!“, kuralıyla yaratıcı insanları bir araya getiren kulüp Londra, Berlin, Toronto, New York, Miami, Chicago ve son şubesi İstanbul olmak üzere dünyanın birçok yerinde, çoğunlukla film, moda, reklam, müzik, sanat ve medya sektörlerinde çalışan isimlerin, vazgeçilmez buluşma noktası. Yüksek modanın ihtişam ve lüks merkezi Milano’da henüz bir Soho House bulunmasa da, Milano’da şu sıralar konuşulan tek bir mekan var: Palazzo Ralph Lauren.

Palazzo Ralph Lauren

2014’ün sonlarında yeme-içme sektörüne , New York City’de açtığı Ralph Lauren Polo Bar ile giriş yapan Amerikan modacı, lüksün yeni kalesi Palazzo Ralph Lauren'i kurarak rotasını Milano’ya çevirdi. Palazzo Ralph Lauren, bir restorandan, bir mağazadan daha fazlası. Soho House’un altın kuralı “Üye harici giremez!“, Ralph Lauren’in yeni kulubünde de geçerli.

Palazzo Ralph Lauren

Geçtiğimiz Eylül sonu, sadece 300 davetliyle kapılarını özel üyelerine açan kulüpte, alışveriş suit’lerinden, restorana, özel dikim atölyesinden cocktail bara, lüksün her ayrıntısı hizmete dönüştürülmüş. Palazzo, dünya jet-setini’nin Milano kaçamaklarında tercih edeceği bir dinlenme noktası olarak düşünülmüş. Ralph Lauren'e göre, yeni kulübü, kendi dünyasına romantik ve görkemli bir bakış açısı sunuyor.

Palazzo Ralph Lauren 

Özgün bir yapıya sahip olan bina, 1941 yılında Rasyonalizm akımından esinlenilerek inşa edilmiş. Bu fonksiyonculuk anlayışı, Ralph Lauren’in zarafet kodlarıyla yeniden yorumlanınca, ortaya Milano’da göz kamaştıran bir Amerikan sarayı çıkmış. Özel daveter, partiler ve yeni koleksiyon tanıtımlarıyla, sınırlı sayıdaki üyelerine hizmet veren kulubün farklı şehirlerde başka şubeler açıp açmayacağı şimdiden merak konusu. Milano'da gidilmesi gereken mekanların arasında liste başına yerleşen Palazzo Ralph Lauren'e göz atmadan önce, üyelik durumunuzu kontrol edin.

ETİKETLER: SOHO HOUSE , RALPH LAUREN , PALAZZO RALPH LAUREN , MİLANO