04 Nisan 2019

Louvre Müzesi'ne Mona Lisa'dan Bir Adet Davetiyeniz Var!

YAZI: ZEYNEP GÜR

air bnb louvre museum

Fotoğraf: Julian Abrams

Louvre Müzesi'nde bir gece mi? Neden olmasın? "Night at the Museum" filminden hayal meyal hatırladığımız müzede bir gece geçirme fikri, sonunda Louvre Müzesi sınırları içinde gerçeğe dönüşüyor. Louvre Piramidi'nin 30. yıl kutlaması Jr'ın optik illüzyon harikasından sonra tüm ihtişamıyla kaldığı yerden devam ediyor; bu defa Mona Lisa'nın misafirisiniz!

"Mona Lisa'nın harika konuğu neden siz olmalısınız?" sorusuna en dahiyane yanıtı veren iki kişiye Louvre Müzesi'nde bir gece geçirme fırsatı sunan Airbnb, 12 Nisan'a kadar başvuruları kabul edecek. 

I.M. Pei'nin ikonik mini piramidinde felekten bir gece geçirecek misafirlerin sanatsal turu, inanması güç olsa da, Mona Lisa'nın gözleri üzerindeyken aperitivo’larını yudumlamalarıyla başlayacak. Misafirler daha sonra Venus de Milo heykeli karşısında akşam yemeği faslına geçecekler. Gecenin sonlarına doğru misafirleri The Napoleon III salonunda gerçekleşecek akustik dinleti bekliyor olacak.

Düşünmeden duramıyoruz; Mona Lisa'ya en az Da Vinci kadar yakın olmak tarifsiz bir his olsa gerek. Sahi, Mona Lisa'nın harika konuğu neden siz olmalısınız?

ETİKETLER: LOUVRE MÜZESİ , PARİS , JR , AİRBNB