30 Ocak 2017

İstanbul'un Yeni Sahnesi: TOY İstanbul

TOY İSTANBULYönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı BLU oyunu oyuncuları

İstanbul’un yeni sahnesi TOY İSTANBUL, her akşam farklı bir oyunla izleyicileri buluşturmaya devam ediyor. Sahne Şubat ayının ilk haftasında da izleyicileri birbirinden renkli oyunlarla buluşturuyor.

31 OCAK: ÇIKMAZ SOKAK ÇOCUKLARI

İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı’nın başrollerinde yer aldığı Yan Etki’nin yeni oyunu “Çıkmaz Sokak Çocukları” TOY İSTANBUL sahnesinde. Lyle Kessler imzalı oyunun yönetmenliği Serkan Üstüner’e ait. Oyun, 3 yetim karakter üzerinden kapitalist sistemde hayata tutunmayı, sistem içinde var olabilmeyi, güven ve aile kavramlarını sorguluyor.

1 ŞUBAT: TESİR

Çağrı Şensoy’un yönettiği Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı ‘Tesir’ izleyicilerle buluşacak. Oyun,depresyona çözüm arayan bir deneyin ortasında tanışan iki kobayın, doktor denetimine rağmen büyüyen aşklarını anlatıyor. 

2 ŞUBAT: KENARDAKİLER

Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı göç, şehirleşme ve kenarda kalanların hikâyesini anlatan “Kenardakiler” oyunu ile buluşturacak izleyicileri TOY İSTANBUL.

3 ŞUBAT: KAPLAN SARILMASI

Kısa sürede dikkatleri üzerine çeken “Kaplan Sarılması” 3 Şubat Cuma akşamı 20.30 ve 22.00 olmak üzere üst üste iki performansla bu hafta da “TOY İSTANBUL sahnesinde olacak. Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın başrollerinde yer aldığı TOY Prodüksiyonu oyun “Kaplan Sarılması”, Kemal Hamamcıoğlu imzası taşıyor. Teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımız ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikayesi üzerinden sorgulatan oyunun yönetmenliği Bahar Kerimoğlu’na ait.

4 - 5 ŞUBAT: BLU

Hafta sonunda yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına aldıkları “BLU” ile buluşacak izleyiciler. Arthur Schnitzler’in “Der Reigen” isimli eserinden David Hare tarafından uyarlanan oyun 4 Şubat Cumartesi ve 5 Şubat Pazar günleri sahnede olacak.

Bilet satışı için tıklayın

 

ETİKETLER: TİYATRO , TOY İSTANBUL , ÇAĞDAŞ SANAT , AJANDA