04 Mayıs 2010

Güneş ve plaj sordular seni, neredesin?

YAZI:

Bugün Nivea Sun'ın yeni ürünü için Şile'ye uçtuk. Ürünü biraz güneşle tecrübe etmek fena olmayacaktı.!..!

Nivea 1 

Yeni ürünün adı Protect&Bronze. Kendisi şu anda raflarda, satışta. Fiyatı da 30-35 TL arasında değişiyor.

 

Üstelik bu yeni ürünle birlikte uzun yıllardır evrim geçiren şişelerin tasarımı da yine değişiyor, şıklaşıyor.

Şu ana kadar sıradan bir güneş koruma ürünü gibi geliyor olabilir kulağınıza. Ama dikkatinizi çekmek istediğim çok önemli bir nokta var.

Nivea 2 

Nivea Sun Protect&Bronze plajdaki büyük ikilemi ortadan kaldırıyor. O da şu: (Nivea ekibinin net bir şekilde sorduğu şekliyle)

"Uzun vadede oluşacak hasarları görmezden gelerek güneşte yatıp tatilden bronz bir tenle dönmek mi yoksa güneş yanığı, erken cilt yaşlanması, cilt kanseri gibi zararlarına karşı güneş koruma ürünleri kullanarak tatilden sağlıklı ama beyaz bir tenle dönmek mi?"

 

Artık ikisine de veda etme zamanı. Çünkü Nivea'nın araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda hem sağlıklı bir koruma hem de teninizin ulaşabileceği maksimum bronzluk mümkün. 

 

Nasıl oluyor bakalım?

Protect&Bronze'un içeriğindeki bitkisel özler sayesinde UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkileri giderken cildinize rengini veren Melanin hücreleri de harekete geçiyor. Daha da basit deyimiyle uzun soluklu, sağlıklı bronzluk için çalışması gereken mekanizma çalışıyor.

Üstelik yaşlanma, güneş yanığı, lekeler, cilt kanseri gibi riskler de en aza iniyor.

Ürünü normal koruycular gibi iki saatte bir uygulamak gerekiyor. Dilerseniz, güneş sonrası nemlendirici ürünleri de kullanmak mümkün.

Sağlık her şeyden önemli. Bir maskarayı, bir ojeyi ya da bir deodorantı alırken iki kere düşünebilirsiniz. Ama güneşten korunmayı tereddütsüz kabullenmek gerekir.

Güneşli günler dileğiyle.

 

 

-Barış Çakmakçı
 


İlgili Başlıklar