11 Ekim 2010

Gerçek bir Fransız öpücüğü

YAZI:

Fransız otomobil markası Citroën ile Fransız giyim markası Lacoste'un buluşmasıyla ortaya yepyeni bir otomobil çıktı. Citroën Lacoste Konsept isimli araç, günlük giyimin yanı sıra tenis ve golf gibi spor branşları için de özel ürünler tasarlayan Lacoste'un ikonu sayılan tişört örgüsüne gönderme yapıyor.!..! Minderler doğrudan Lacoste'un polo yakalarını andıran daha dayanıklı örgülü bir pamuklu döşeme ile kaplı.

 

Araç beyaz ve lacivert  renklere öncelik verirken araya canlılık katması için sarı dokunuşlar yapılmış. Tenis filesinden ilham alınarak tasarlanan jantları; raket, bisiklet, golf sopaları ve sörf tahtaları gibi ekipmanlar için özel bölümler ve sabitleme noktaları ile Citroën Lacoste Konsept bir otomobilden öte bir yaşam konsepti sunuyor aslında.

 

Kapısız yapısı ve açık tavanıyla golf arabalarını hatırlatan timsah logolu otomobilin iç mekanında gösterge tablosu kokpiti enlemesine kaplarken, son dönemin sihirli aleti iPod için de bir bağlantı noktası bulunuyor.

EDİTÖRÜN NOTU:

Otomobillere ilgi duymuyor olabilirsiniz. Ama spor, moda ve otomobil dünyasını bir araya getiren bakış açıları ilgi çekici olabiliyor. Citroën bu konuda ilk girişimini yine bir Fransız modaevi olan Yves Saint Laurent ile başlatmıştı. Başlı başına bir yaşam konsepti sunan Citroën Lacoste Konsept ise serinin ikinci halkası oldu.

Bu işbirliğinin ürünü olan otomobili 20 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Autoshow Fuarı'nda ziyaret etmeyi unutmayın.

 

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar