20 Haziran 2020

Fendi’den Yeniden Doğuş Konseri

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

Anima Mumdi kavramı birleştirici güç anlamına geliyor ve farklılıkları bir araya getirerek tek beden olma halini anlatmaya çalışıyor. Fendi bu kavramdan ilham alarak müzik enstitüsü Accademia di Santa Cecilia (1585) işbirliği ile bugün Roma’daki merkezi Palazzo della Civiltà Italiana'da özel bir konser verecek. ANIMA MUNDI isimli projede izleyenler müzisyenleri önce tek tek duyacak, ardından yavaş yavaş bir orkestraya dönüştükleri sürece görsel olarak da tanık olacaklar. Fendi içinden geçtiğimiz zamanlarda birleştirici güç kavramına vurgu yaparak, bu konser aracılığıyla izleyicilere evrensel, zamansız ve umut verici bir mesaj iletecek.

FENDI
Konserin gerçekleşeceği FENDI’nın Roma’daki pitoresk merkezi Palazzo della Civiltà Italiana
 
Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim'inden 'Yaz' Accademia Nazionale di Santa Cecilia Orkestrası ve yıldız kemancı Anna Tifu tarafından sosyal mesafeye de vurgu yapmak için özel bir düzende çalınacak. Özellikle bu eserin seçilmesi ise üzerinde durulması gereken bir nokta zira performans mevsimler, yeni dönemler ve taze başlangıçlar gibi konulara da dikkat çekiyor.
 
FENDI
Anna Tifu Vivaldi'den Dört Mevsim'i çalarken
 
Anna Tifu konserde üç farklı Fendi Couture tasarımı giyecek. Bu üç görünüm performansın görsel dilini destekleyecek ve içinden geçtiğimiz değişime vurgu yapacak. Konser Fendi'nin birçok değeri paylaştığı ikonik bir kurumla işbirliği yaparak Roma şehrini ve sanatı desteklemeye devam ettiğinin de bir göstergesi. 
 
FENDI
Roma FENDI binasının terasında orkestra Vivaldi'den Dört Mevsim'i çalarken
 
Performans Türkiye saatiyle bugün 19:00'dan itibaren fendi.com'dan izlenebilecek. Konser Fendi: "Moda, Sanat ve Müzikle Yeniden Doğabilir Misin?" sorusuna cevabı niteliğinde.
 
 

İlgili Başlıklar