30 Nisan 2010

Erdem'le Londra'da

YAZI:

Vogue Türkiye'nin Mayıs sayısında yayınlanan röportaj için Erdem'le Londra'da, showroom'unda buluştuk. Hem Erdem'i hem de Sonbahar/Kış koleksiyonuna ait parçaları yakından görme fırsatım oldu.!..! Beraberimde götürdüğüm Vogue Türkiye Nisan sayısı Erdem'i çok mutlu etti. Çünkü Vogue Türkiye'nin bu kapağını ve içeride yer verdiğimiz floral temalı moda çekimini Antakya'da çekmiştik ve Erdem'in babası da Antakyalı. Annesi de İngiliz ancak Erdem üniversite eğitimine kadar Kanada'da büyümüş.

 

Erdem'in ofisinde internet bağlantısı olmamasına çok şaşırdım. Aksi halde ‘çalışmak yerine eBay'de alışveriş yaparken (vintage kitaplar!) buluyorum kendimi' diyor.  Kendini internetin girdap gibi içine çeken dünyasından kendini izole etmeyi başarabilmesini takdir ettim doğrusu.

Kış koleksiyonuna gelince... İpek gömlek elbiseleri çok beğendim. Hatta görür görmez kafamda bir sonbahar kombinasyonu bile belirledim.

 

Gri üzerine kuş desenleriyle bezeli elbisenin düğmelerini en tepeye kadar ilikleyip, füme merserize çorap ve koyu bordo botlarla tamamlamak nefis olur.

 

Bot için de uzağa gitmeye gerek yok. Zira Nicholas Kirkwood'un Erdem için tasarladığı botlar şahane.

Botun soyut desenli, karma renklerde çalışılmış kumaş kaplama bir versiyonu daha var. Koleksiyonda aynı desenden elbiseler de var.

 

Bu arada Erdem'in Sara adlı ikiz bir kız kardeşi olduğunu biliyor muydunuz? Hatta bahsettiğim son koleksiyonu için Sara'nın çektiği belgesellerden ilham almış. Gidip görmek, denemek isterseniz Erdem Moralıoğlu tasarımlarının Türkiye'de adresi v2k designers mağazaları.

 

-Zeynep Yapar

İlgili Başlıklar