08 Ağustos 2012

Dünyanın en şanslı kedisi

YAZI:

Karl Lagerfeld'in kedisi Choupette'in ünü Garfield'la yarışır hale geldi.!..! Hatta Karl Lagerfeld kedisinin ondan daha ünlü olduğunu düşünüyor. Bu 10 aylık sevimli Siyam kedisiyle ilk kez Lagerfeld'in tweet'i sayesinde tanışmıştık. Tasarımcının “iPet” diyerek paylaştığı fotoğrafta Choupette iPad kullanıyordu!

 

Choupette'e gösterilen ilgi o kadar büyüdü ki, kısa zamanda kediciğe bir Twitter hesabı @ChoupettesDiary
açıldı (kendisi bile açmış olabilir) Ardından 2012-2013 Sonbahar/Kış Couture defilesindeki yumuşacık pembe çantaların Choupette'e ithaf edildiği konuşulmaya başlandı.

 

Gelelim kendisi hakkındaki kişisel bilgilere. Fransız model Baptiste Giabiconi Lagerfeld'den iki hafta kedisine göz kulak olmasını rica ediyor, ama Choupette o kadar sevimli ki Karl Lagerfeld onu geri vermeyi reddediyor. O gün bugündür kelimenin tam anlamıyla baba-kızın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Lagerfeld, bir röportajda Choupette'in öğle ve akşam yemeklerini kendisiyle aynı masada yediğini, fakat yemek konusunda seçici olduğunu bu yüzden ünlü tasarımcının yemeklerine dokunmadığını ve kendi mamasını yediğini söylüyor. Tabii bu arada Choupette'in her istediğini yapan dadıları olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Üstelik ona özel bir günlük bile tutuluyor. Yani popülaritesi günden güne artan kediciğin yakında kitabı çıkarsa şaşırmayın. Dünyanın en ünlü kedisi mi bilemiyoruz ama en şanslısı olduğu kesin.

İlgili Başlıklar