20 Mart 2015

Defile Arası Mola

YAZI: ZEYNEP SEREN İLKAN

İstanbul Moda Haftası hız kesmeden devam ediyor. Koleksiyonlar birbiri ardına görücüye çıkarken defile aralarını fırsat bilip Karaköy'ü keşfetmeye ne dersiniz? Her kafenin, restoranın farklı bir konseptle hayat bulduğu, her dükkanın farklı bir hikayeyle var olduğu Karaköy sokakları şehrin orta yerinde şehirden kaçmak isteyenler için eşsiz bir destinasyon. Artık bilen bilse, tüm durakları tek tek tüketse de biz İstanbul Moda Haftası'na küçük bir mola vermek isteyenler için favori mekanlarımızı açıklıyoruz.

 

Tatlı Durağı: Dandin Bakery

 

 

Mutfağında günlük pişen ekmekler, pasta, tatlı ve çörekler yer alan, menüsünde kahve eşliğinde kahvaltı seçenekleri, hafif salatalar ve mevsimlik ürünlerle donatılmış pizza ve ev yapımı makarnalar sunan, kapısından mis kokuların yayıldığı Dandin Bakery, defilelere tatlı bir mola vermek isteyenler için samimi bir adres.

 

Gözlük Alışverişi: Fashion@Eye Vintage & Urban Eyewear

 

 

Bir laborotuvar titizliğinde şeçilmiş gözlüklerin yer aldığı Fashion@Eye Vintage & Urban Eyewear, ağırlıklı olarak vintage gözlüklere yer verirken, Türkiye'de bulamayacağınız gözlük markalarını da bünyesinde barındırıyor. Fransız Geçidi'nde bulunan dükkan, güneş gözlüğü müptelalarının ikinci evi.

 

Yemek Arası: Karaköy Lokantası

 

 

Karaköy Lokantası, hem sunumu hem lezzeti hem de güler yüzüyle Karaköy'ün hakkını verenlerden. Öğle saatlerinde sandalye kapmacaya dönen mekan, öğleden sonraları daha ferah ve gidilesi.

 

Yemek Sonrası: Dem Karaköy

 

 

Adı Karaköy ile bütünleşen Dem, menüsünde yer alan 60 çeşit çayıyla çayseverlerin demlenme noktası.

 

Kırtasiye Alışverişi: Kağıthane

 

 
Kağıthane yaşı kaç olursa olsun kırtasiye alışverişinden vazgeçemeyenlerin bir numaralı adresi. Fransız Geçidi'nde bulunan Kağıthane esprili hediyeler almak isteyenler için de doğru seçim.
 

 

Keyif Noktası: Unter

 

 

Defilelerin ardından, bir mekana sıkışmadan Karaköy sokaklarının tadını çıkararak içkisini yudumlamak isteyenlerin doğru adresi; Unter. 20.00'den itibaren yer bulmanın imkansızlaştığı özellikle Cuma, Cumartesi günleri 22:00'den itibaren kalabalıkların sokaktan taştığı Unter İstanbul akşamlarına alternatif arayanlar için.

 

İlham Durağı: Hiç Contemporary Crafts

 

 

Karaköy'ün bir diğer mola durağıysa Hiç Crafts. Birçok farklı kategoriden tasarım ürünlerin yer aldığı mağaza defile aralarında ilham almak isteyenlerin durağı.

ETİKETLER: İSTANBUL MODA HAFTASI , DANDİN BAKERY , TASARIM