05 Ocak 2017

'David Bowie Is Happening Now' Gösterimi Zorlu PSM'de

david bowie

David Bowie Is Happening Now” belgeseli, Bowie’nin 70. yaş gününe özel tüm güne yayılacak bütünleşik etkinlik kapsamında 8 Ocak Pazar günü 3c1m’in katkılarıyla  Zorlu PSM’de gösterilecek. 2013 yılında Victoria & Albert Museum tarafından oluşturulan ve hala turnede olan, “müze tarihinin en hızlı satan sergi” ünvanını taşıyan “David Bowie Is” sergisinin belgeseli, BAFTA ödülü sahibi Hamish Hamilton tarafından çekildi. Moda, sanat ve müzik ile tüm güne yayılacak etkinlik Radyo Eksen ve Vogue Türkiye’nin medya desteğiyle gerçekleşecek.

“David Bowie Is Happening Now” belgeseli gösteriminin yanı sıra Türk modasının önemli isimlerinden  Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado, Catto&Catto, Ayliz Abbas ve  Flaneurbabel’in  Bowie ilhamlı tasarım,  çalışmalarının da sergileneceği ve satışa sunulacağı etkinlikte Vogue Türkiye Presents: “Moda, Müzik ve Bowie Etkisi” söyleşisi gerçekleşecek.

david bowie 

"David Bowie'nin ölümünden derin üzüntü duyuyoruz. Kültürel hayat üzerine geniş kapsamlı etkileri tartışılmaz ve eşsizdir. Film, özel katılımcıların yorumları, harika bir soundtrack ile David Bowie arşivindeki önemli nesnelerle Bowie'nin olağanüstü kariyerini ve özel hayatını keşfetmek için bir başka fırsat sunuyor.”  V&A Museum eş küratörleri Victoria Broackes ve Geoffrey Marsh

Film, Bowie'nin sanatsal kariyerini belgeleyen önemli nesnelerin arkasındaki hikayeleri keşfetmek için efsanevi Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Pulp  solisti Jarvis Cocker ve diğer özel konuklarla izleyenleri özel bir yolculuğa çıkarıyor. Belgesel, Bowie'nin fikirlerinin yaratıcılığını, evrimini açığa çıkarıyor ve Bowie’nin dünyasına yakından bakılmasını sağlıyor.

Sınırlı sayıda satışa sunulacak “David Bowie Is” etkinlik biletleri zorlupsm.com, biletix ve Zorlu PSM gişelerinde.

8 Ocak Pazar, ZORLU PSM
Etkinlik Başlangıç: 13.00
Gösterim Saati: 15:30
Gösterim: 35 TL (Tam) 25 TL (Öğrenci)

 

 

ETİKETLER: DAVİD BOWİE , ÇAĞDAŞ SANAT