14 Nisan 2016

Çiçeklerin Peşinde Dünya Turu

EDİTÖR: CNTRAVELLER TÜRKİYE

 Seyahat etmek için bahane mi arıyorsunuz? Çiçeklerin peşinde mis kokulu bir dünya turu hiç de fena bir fikir değil.

fransa

Lavanta için Luberon, Fransa

Cazibesini hem kokusundan, hem de mor renginden alan lavantaların peşinde Provans’a gidebilirsiniz. Haziran sonuna doğru Luberon ve Mont-Ventoux civarında lavantalar kokularını yayılmaya başlıyor. Bölgede tarlaları görmek için bisiklet turları yapabilir, lavantalı yemekler yapmak için kurslara katılabilir, parfüm üreticileriyle tanışabilir ve lavanta müzesini ziyaret edebilirsiniz.

  japonya

Kiraz Çiçeği için Tokyo, Japonya

Kiraz çiçeği, Japonca adıyla Sakura’nın ülkenin birçok şehrini pespembe bürüdüğü dönemde Japonya’ya gitmek bir başka keyifli. Tokyo’nun dört bir yanındaki parklarda, İmparatorluk Sarayı’nda ve Ginza çevresinde pembenin farklı tonlarını görebilirsiniz. Tokyo’dan yaklaşık bir saatlik kara yolu uzaklığındaki Fuji Dağı’ndaki Shibazakura’da alev çiçeklerinin açtığı festivali yakalamaya çalışın.

 

japonya

Vahşi Çiçekler için, Cape Floral Bölgesi, Güney Afrika

Rengârenk vahşi çiçeklerin izinden Güney Afrika’yı fethedin. Cape Town’dan yola çıkarak Table Mountain Milli Parkı’na doğru yönelin. UNESCO tarafından da biyolojik çeşitliliği açısından korunması gereken önemli bölgelerden biri olarak belirlenen bu parkın 22 bin hektarlık toprakları üzerindeki bitki çeşidi, Yeni Zellanda’nın toplamından daha fazla olduğunu da belirtelim. Fotoğraf makinenizi hazırlayın ve vahşi çiçeklerin enfes karelerini yakalayın.

cntraveller

 

ETİKETLER: CNTRAVELLER , LUBERON , KİRAZ ÇİÇEĞİ , JAPONYA