10 Ağustos 2013

Çadırınızı ayakkabınızda taşıyın

Hayatımı en çok kurtaran şeyler, kıvrılıp minik bir çantaya sığan babetler ve katlanınca poşete dönüşen, kırmızı yağmurluğum.
Sartoryal sorunu olmadığı sürece kompakt şeyleri seviyorum; fonksiyonla estetik arasındaki ilişkiye dikkat ediyorum.


Sibling adlı Avustralya markasının Walking Shelter’ı da da tam festivaller için yaratıcı çözümler aradığım bu dönemde karşıma çıktı.
Bu yıl şahsım için pek yabancı festival yapmamış olsa da önümüz Rock’n Coke. Üç gün boyunca Hezarfen Havaalanı’na gidip dönmeyi ruhum dört gözle bekliyor ama bedenim biraz çekimser davranıyor.


Çevre otellerden birinde mi kalsak, karavan mı tutsak, yoksa V Festival’da ergen İngiliz komşularımızla yaşadığımız tatsızlıkları unutup çadıra bir şans daha mı tanısak? İyi de kim uğraşacak çadırla?
Ta taaaa…. Human Shelter işte tam bu noktada devreye giriyor. Yani aslında ne zaman isterseniz o zaman spor ayakkabılarınızdan çıkıp minik bir çadıra dönüşüyor.


Konfor konusundaki iddiasından emin değilim. Konaklama sorununu kökten çözeceğini de sanmıyorum. Ama yorgunluktan bitap düşenlerin, iki konser arası ‘power nap’ kovalayanların imdadına yetişeceği kesin.
Alınacaklar listesine ekliyor, “Hezarfen Havaalanı civarı konaklama” aramamın sonuçlarına geri dönüyorum. 

-Yaprak Aras

İlgili Başlıklar