24 Kasım 2010

BNG yeni mağazasında Tünel'de

YAZI:

Dün akşam, Eylül ayında gerçekleşen Milano Moda Haftası'nda 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu'nu sunan BNG'nin İstanbul'daki yeni mağazasının açılışındaydık. Markanın neo-bohem stilini yansıtan bu yeni mağaza Beyoğlu Tünel'de.!..!

 

Son dönemde çeşitli disiplinlerden tasarım ofislerinin ve butiklerin Şişhane-Tünel-Galata üçgenine yönelmesiyle BNG de kendi stiline uygun bir mağaza arayışındaydı. Markanın sahibi ve aynı zamanda tasarımcısı Nilgün Gülen de BNG için en uygun olan adresin bu mağaza olduğuna kanaat getirmiş.

 

İç dekorasyon daha önce Alaçatı'daki butik için de tercih edilmiş olan natürel BNG dokusunu taşıyor. Briket duvarlar, ray söküm kereste masalar, kök boyalı resimler ve ışıltılı aydınlatma ile doğal ve şık bir atmosfer hakim. Mağazada BNG tasarımlarının yanı sıra Esteban'ın ev ürünleri, Beçika'dan Nico çantalar, Alman el yapımı Trippen ayakkabılar ve İspanyol takı markası Hoss da yer alıyor.

 

Alt kattaki mahzende ise BNG Outlet yer alıyor.

 

Mağaza oldukça kolay ulaşılabilir bir yerde. Şişhane'de Beyoğlu Belediye Binası'nın önünden kıvrılarak Tünel'e çıkarken yokuşta sağ kolda göreceksiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:

FNO İstanbul için Nişantaşı'ndaki mağazada satılmaya başlayan takı tasarımcısı Zeynep Erol'un çalışmalarını da bu mağazada bulabilirsiniz.

 

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar