19 Kasım 2014

Birçok hatıra biriktirdim takılardan

YAZI: ÖZGE SARIKADILAR

Bu aralar aksesuarlarımda geometrik oyunları seviyorum. Farklı şekillerdeki yüzükleri birlikte takınca ve bir de bileklikle kombinleyince oldukça zarif duruyor. Siz de cesur davranın ve değişik formlardaki pembe ve beyaz altın yüzükleri yan yana deneyin, değişik bir kombinasyon yaratın.

Genellikle insanlar hatıra olsun diye gittikleri şehirlerden buzdolabı magnet’i alırlar. Ben ise mutlaka takı alıyorum. Benim için anlamlı bir hatıra oluyor. En son geçen haftasonu gittiğim Kopenhag’dan baş parmağımda ve küçük parmağımda gördüğünüz bu yüzükleri aldım.

Küçük parmağımdaki yuvarlak formlu yüzük Maria Black adlı bir tasarımcıya ait. Danimarkalı tasarımcı metallerle geometrik formlar yaratıyor. Tasarımlarını lego gibi birlikte kombinleyebiliyorsunuz. İşaret parmağımdaki oksitlenmiş metal, üçgen yüzük ise Frk. Lisberg tasarımı. Tam bir işaret parmağı yüzüğü. Her iki markanın da Kopenhag’ın ünlü tasarım mağazası Illums Bolighus’un içinde corner’ı var. Orta parmağımdaki dikdörtgen formlu yüzük ise bir Türk tasarımcıya ait. Gülşah Sürel Erdem’in House Of Div markası, iki geometrik form olan kare ve daireyi temel alıyor. Kare maskülen, daire ise femineni temsil ediyor. Bu yüzük kısaca benim maskülen feminen tarzımı özetliyor. Bileğimdeki metal bilekliği zaten hatırlarsınız. Urart tasarımı bu kalın bileklik metal yüzüklerimle bir bütünlük sağlıyor.

Pudra rengi ojemi merak edeniniz varsa, Deborah’ın 44 No’lu rengi. 

ETİKETLER: TASARIM , YÜZÜK , BİLEKLİK , METROPOL