05 Ağustos 2019

Bir Hollywood Rüyası: Cate Blanchett ve Bradley Cooper, Del Toro Filminde

YAZI: ZEYNEP GÜR

cate,blanchett

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Bir Hollywood rüyası gerçekleşmek üzere: Cate Blanchett ve Bradley Cooper'ın Del Toro imzası taşıyan bir Hollywood filminde rol alma ihtimalinin olduğunu söylesek? Üstelik, The Shape of Water ve Pan's Labyrinth gibi filmlerin ödüllü yönetmeni Guillermo del Toro'nun merakla beklenen yeni filmi Nightmare Alley'de. Ayrıca Toni Collette, Rooney Mara, Ron Perlmen ve William Dafoe gibi isimlerle. 

Son olarak, A Star Is Born filminde depresif bir rock yıldızını canlandıran Bradley Cooper'ı Guillermo del Toro imzası taşıyan bir filmde görecek olma ihtimali bile heyecan verici. Variety dergisine göre, Hollywood'un bukalemun aktrisi Cate Blanchett, Nightmare Alley'deki kilit karakterlerden birini canlandırmak için görüşmelerde bulunuyor, ancak Cooper'ın çoktan Leonardo DiCaprio'nun yerine geçtiği söyleniyor. Cate Blanchett ve Leonardo DiCaprio ikilisini de ileride ödüllü bir yapımda görmek isteriz tabii. 

William Lindsay Gresham'ın 1946 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan Nightmare Alley, o dönemin karnaval kültürünün bel altı diyaloglarını ve eski moda şemalarını okült bir kurguyla gözler önüne seriyor. Bradley Cooper'ı Stanton Carlisle adlı bir sihirbazı canlandıracak; öte yandan Cate Blanchett yeni rolünü kabul ettiği takdirde psikoterapist Lilith Ritter karakterini canlandıracak. Del Toro'nun noir masalının femme fatale karakteri Lilith Ritter için Cate Blanchett'ten daha doğru bir isim düşünemiyoruz doğrusu. En son, 1947 yılında beyaz perdeye uyarlanan Nightmare Alley, film eleştirmenleri tarafından "hayal kırıklığı" olarak değerlendirilmişti. Fakat 2020 yılında vizyona girmesi beklenen Del Toro versiyonunun romanın özüne çok yakın olacağı söyleniyor. 

Cate Blanchett'tan 5 Söz:

ETİKETLER: CATE BLANCHETT , BRADLEY COOPER , LEONARDO DİCAPRİO , GUİLLERMO DEL TORO , NİGHTMARE ALLEY