03 Haziran 2014

Baloya giderken

YAZI: ÖZGE SARIKADILAR

Life Ball Viyana'da yıl boyunca gerçekleşen 450 balonun en büyüklerinden biri. Bilet satışından elde edilen gelirin AIDS ile mücadele için kullanıldığı, 31 Mayıs'ta 22.'si gerçekleşen baloya bu sene yaklaşık 4000 kişi katıldı. Avusturya Konsolosluğu'nun davetlisi olarak gittiğim Life Ball'un bu seneki konsepti ise The Garden of Earthly Delights (Zevk Bahçeleri) idi. Ben de bu konsepte uygun kıyafet araştırmalarına başladım. Moda direktörümüz Konca Aykan ve moda tasarımcısı Zeynep Tosun ile birlikte daha önceki yıllarda gerçekleşen Life Ball'ların fotoğraflarına baktığımızda cüretkar bir kıyafet giymenin daha doğru olacağına karar verdik. Zeynep Tosun'un Couture koleksiyonunda yer alan, transparan tül üzerine boncuklarla çiçek işlemeleri yapılmış kuş tüyü detaylarla süslenmiş üzerimde gördüğünüz bu elbise konsepte oldukça uydu. Orijinalinde bu elbisenin içine kısa şort giyiliyor. Ancak ben gri mini bir etek giymeyi tercih ettim. 

 

Elbisem tüylü olduğu için saçlarıma tüy takmayı planlamıştım. Ancak saç stilisti Kiki elbisemdeki çiçek desenlerini görünce saçlarımı kırmızı yapma çiçeklerle renklendirmeyi tercih etti. Saçlarımı iyice tifttikten sonra önce topuzumu yaptı. Sonra bolca sprey sıktı. Ardından çiçekleri yerleştirdi ve friketelerle sabitleştirdi. Zaten balonun konsepti The Garden of Earthly Delights olduğu için baloya katılanların çoğunun kostümleri çiçek bahçesi gibiydi. Bu durumda saç modelim balonun konseptiyle oldukça uyumlu oldu. Mezuniyetler yaklaşıyor. Eğer kıyafetinizle uyumluysa siz de bu pratik saç modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kuaföre giderken yanınızda yapma çiçekler götürmek. 

 

Couture elbisem oldukça iddialı olduğundan aksesuar olarak sadece vintage yüzüklerimi takmayı tercih ettim. Elbisemin işlemeleri beyaz olduğu için beyaz taşlı yüzüklerim kıyafetimle uyumlu oldu. (Alternatif yüzük kullanımlarıyla ilgili post'umu okumak için tıklayın.) Boynuma ise pırlantalı kartal kolyemi taktım. Çok sade bir kolye olduğu için kıyafetime ufak bir hoşluk kattı. Elime aldığım siyah Mehry Mu Sultan clutch'ım ise elbisemle bir bütünlük sağlayıp kıyafetimi tamamladı. 

İlgili Başlıklar