16 Mayıs 2013

Babylon Soundgarden 2013

Babylon Soundgarden 2013’ün ilk durağı 25 Mayıs’ta Park Orman. Üç farklı sahnede yerli ve yabancı grupların performanslarının yanı sıra yan etkinlikler de olacak. Kings of Convenience, DeVotchKa, Molotov Jukebox, Beardyman sahne alacak gruplardan.


Babylon Soundgarden’ın İstanbul ayağının bu yılki yabancı konukları; Simon&Garfunkel ile karşılaştırılan ve baharın naif havasını müzikleriyle sunacak olan Kings of Convenience, farklı enstrümanlarla renklendirilmiş, hayatı yakalayan ve yansıtan müzikleriyle DeVotchKa ve gypsy’den, swing, calypso’ya çalan müzikleriyle sahneyi  bir anda büyük bir partiye çeviren, Game of Thrones serisi, Harry Potter filmlerinden de tanınan Natalia Tena’nın da yer aldığı Molotov Jukebox ve sıradışı beatbox yeteneğiyşe akıllara zarar Beardyman...
Saksafonu ile yarattığı harikalarla dünya çapında markalaşmış olan İlhan Erşahin’nin projesi İstanbul Sessions, dans ve teatrel ögelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak da desteklerken seyirciyle tek vücut olan BaBa ZuLa, Türkiye’nin ilk root reggae grubu Sattas,  Ana Sahne’nin yerli konukları olacak.
Park Orman’ın gizli bahçesi niteliğindeki ağaçlarla çevrili alanda yer alacak 2. Sahne Red Bull Music Academy Presents; Tufan Demir, Ahu, Dalt Wisney & Kiraz, Gado Gado, Da Poet, Kabus Kerim,  Beardyman performanslarıyla 3 bin kişilik dans alanına dönüşecek.

Support Vinly serilerinin daimi konuk plak dükkanı Kontra Records, Babylon Lounge’da her ayın ilk Cuma’sı Electro Swing partisi ile  hünerlerini sergileyen İstanbul Lindy Hoppers dans topluluğu, Radyo Eksen Session, Babylon’u üzerinde, yanında taşımak isteyenler için Babylon ve Babylon’un beğendiklerinden oluşan ürünlerle  Babylon Pazarı ve çok daha fazlası Babylon Soundgarden’da.

 

Festivale davetiye kazanmak için Vogue Türkiye'yi takipte kalın.

 

İlgili Başlıklar