03 Aralık 2017

Apple ve (RED) Bağış Rekoru Kırdı

apple

(RED) Büyükelçisi Constance Mudenda ve 2012 yılında HIV’siz doğan kızı Lubona.

Apple ve (RED) 1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde, Apple Global Fund için toplanan 30 milyon ABD dolarının üzerindeki rekor bağışı kutluyor. Bu rekor bağışla HIV virüsünün annelerden yeni doğan çocuklara aktarılmasını önleyen ARV ilaçlarının hastalara ulaştırılması sağlanacak. Geçtiğimiz 11 yıl içinde, Apple yaşam kurtaran bu ilaçların hastalara 475 milyon gün boyunca verilebilmesini sağlayacak kadar ürün satın aldı.
 
“Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle kurdukları bağlantı müşterilerimizin AIDS’siz bir nesil yaratma çabalarımıza katkıda bulunmalarını kolaylaştırıyor” diyen Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler Başkan Yardımcısı, ardından şunları ekledi. “HIV virüsünün annelerden doğmamış çocuklara geçmesini engellemek için (RED) ile yaptığımız ortak çalışmada en çok yardıma ihtiyaç duyulan alanlarda şimdiden ciddi bir ilerleme gözlüyoruz. Yaşamsal öneme sahip bu çalışmalarımıza mücadeleye devam etmeye ve gelecek kuşaklara katkıda bulunmaya kararlıyız.”
 
apple
 
(RED) kurulduğu günden bugüne  Global Fund için 500 milyon doların üzerinde yardım topladığı bugün çok önemli bir dönüm noktasında. Bu toplanan paralarla, en çok ihtiyaç duyulan yerlerde önleme, test, tedavi, danışmanlık ve bakım hizmetleri sunan Global Fund programları finanse edildi.
 
“Apple’ın AIDS ile mücadeleye yaptığı katkının bir benzeri daha yok. Bu katkı milyonlarca kişinin hayatını etkileyen Global Fund için topladıkları 160 milyon dolarla sınırlı değil, bu sorunu her zaman gündemde tutmak için büyük bir farkındalık, enerji ve dikkat sağlıyorlar,” diyen (RED) CEO’su Dugan şunları ekliyor: “Bize verdikleri kesintisiz destek azımsanamaz. Bu hastalığı yok etmek için yarım milyar dolar toplama hedefine ulaşmamızda (RED)’e yardımcı olan tüm Apple çalışanlarına teşekkür ederiz.”
 
apple
 
2017 Dünya AIDS Günü’nde Apple müşterilerinin ortak gücünden yararlanmak için, 400’den fazla Apple mağazasında hafta boyunca kırmızı renkli bir Apple logosu kullandı ve perakende mağazalarında, online olarak veya uygulama içinde yapılacak her Apple Pay işlem için Apple Global Fund’a bir ABD doları bağış yaptı.
 
 

İlgili Başlıklar