03 Nisan 2014

Apple Store’u açılmadan gezdik

Uzun zamandır beklenen Apple Store, 5 Nisan Cumartesi günü açılıyor. Zorlu Center’da iki kata yayılan mağazayı, kapılarını açmadan önce gezme fırsatı bulduk.

 

 

İstanbul ve Türkiye’nin ilk Apple Store’u, dünyanın 15 ülkesinde bulunan mağazaların 424.sü olacak. Bu mağazaları bir günde toplam bir milyondan fazla kişi geziyor.

Tepedeki büyük cam fener, doğal gün ışığını her tarafa taşıyor. Zorlu Apple Store, dünyadaki en fazla camın kullanıldığı mağaza olma özelliğine da sahip. Mağazanın iki tarafından cam merdivenler yükseliyor.

 

 

Üst kata iPhone’dan Mac’lere, iPadlerden yan ürünler ve aksesuarlara kadar çok sayıda ürün bulunuyor. Ayrıca bütün Apple Store’lar gibi burada da ücretsiz wi-fi internat bağlantı hizmeti var.

Ziyaretçiler gelip diledikleri ürünleri incelemenin yanı sıra, her gün düzenlenen ücretsiz workshoplara da katılabiliyor.

Satın alınan ürünlerin tamamı kişiye özel kurulum masalarında kişiselleştiriliyor.

 

 

Üst kata yer alan aksesuarlar arasında Türkiye’ye özel olarak tasarlanmış iPhone case’leri ve Beymen markalı iPhone çantaları dikkat çekiyor.

Apple Store, çocuklar için de etkinlikler düzenliyor. Okul gezileri yapılıyor, ayrıca mağaza 23 Nisan’da kapılarını çocuklar için açıyor.

Apple, müşterileriyle ilişkilerine dolayısıyla da çalışanlarına çok önem veren bir marka. İstanbul mağazasında da Türkiye’den seçilmiş ve çok özel eğitimler almış kişiler çalışıyor.

 

 

Cumartesi günü saat 10.00’da kapılarını açacak Apple Store’da ilk 4500 ziyaretçile tişört hediye ediliyor.

İlgili Başlıklar