30 Nisan 2020

Vogue Global Conversations Geri Dönüyor

YAZI: STEFF YOTKA

vogue global conversations

Nisan ayının ilk günlerinde, 39 bini aşkın kişi Vogue’un ilk Vogue Global Conversations serisini izlemek için Zoom’a giriş yaptı. Dünyanın dört bir yanından Vogue genel yayın yönetmenleri, Marc Jacobs ve Stella McCartney gibi tasarımcılarla ve Balenciaga’dan Cédric Charbit ve Moncler’den Remo Ruffini gibi sektör liderleriyle röportajlar yaptı. Olivier Rousteing’in dijital defilelerin potansiyeline değindiği ve Virgil Abloh’nun endüstride daha fazla işbirliği çağrısında bulunduğu bu konuşmalar çok geniş bir kitleye ulaştı. İlk tartışmaların başarısının ardından Vogue Global Conversations, mayıs ayında genel yayın yönetmenlerinin ağırladığı yeni panelistlerle geri dönüyor. Vogue Global Network ve Vogue Runway tarafından organize edilen konuşmalar 6 ve 7 Mayıs’ta Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

6 Mayıs’ta, Vogue Amerika’nın genel yayın yönetmeni, Condé Nast’ın ABD sanat yönetmeni ve küresel içerik danışmanı Anna Wintour ve Vogue Tayvan’ın genel yayın yönetmeni Leslie Sun, “Kriz Döneminde Yaratıcılık” adlı iki bölümden oluşan bir panel düzenleyecek. Wintour, Maison Margiela’dan John Galliano ile markanın sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm tarihi üzerine konuşurken Sun; Simone Rocha, Marine Serre ve 3.1 Phillip Lim’in CEO’su Wen Zhou ile zor zamanlarda bağımsız markaları işletme konusunu ele alacak.

7 Mayıs’ta, Vogue Paris’in genel yayın yönetmeni Emmanuelle Alt ve Vogue Meksika’nın genel yayın yönetmeni Karla Martinez, “Kriz Döneminde Yeniden İcat Etme” başlığı altında tartışacak. Emmanuelle Alt, Valentino’dan Pierpaolo Piccioli’yle pandemi döneminde moda ve iletişime yeniden bakışın öneminden bahsederken Martinez; Pyer Moss’tan Kerby Jean-Raymond, Jacquemus’ten Simon Porte Jacquemus ve Marni’den Francesco Risso ile kurallarını zamana göre oluşturan yeni nesil tasarımcılara yol gösterme konusuna odaklanacak.

Vogue Global Conversations’ın yeni serisinde bize katılmanızı ve konuşmalarda yer almanızı umuyoruz. Nisan ayındaki konuşmalarda olduğu gibi panelistlere Zoom üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. İkinci bölümde daha da çok katılımcının fikirlerini duymak için sabırsızlanıyoruz.

Bize katılın

Vogue’dan Anna Wintour, Vogue Tayvan’dan Leslie Sun, Maison Margiela’dan John Galliano, Simone Rocha, Marine Serre ve 3.1 Phillip Lim’den Wen Zhou’nun katılacağı, 6 Mayıs’ta Türkiye saatiyle 16:00’da düzenlenecek “Kriz Döneminde Yaratıcılık” paneline buradan kayıt olabilirsiniz. Panele YouTube üzerinden de erişmek mümkün.

Vogue Paris’ten Emmanuelle Alt, Vogue Meksika’dan Karla Martinez, Valentino’dan Pierpaolo Piccioli, Pyer Moss’tan Kerby Jean-Raymond, Jacquemus’ten Simon Porte Jacquemus ve Marni’den Francesco Risso’nun katılacağı, 7 Mayıs’ta Türkiye saatiyle 16:00’da düzenlenecek “Kriz Döneminde Yeniden İcat Etme” paneline buradan kayıt olabilirsiniz. Panel, YouTube üzerinden de yayınlanacak.

ETİKETLER: #VOGUEGLOBALCONVERSATİONS , VOGUE GLOBAL CONVERSATİONS