28 Nisan 2016

Vine Fenomeni Cameron Dallas Calvin Klein'da

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Sonbahar/Kış 2016 Milano Erkek Moda Haftası’na ışınlanacak olursak, Calvin Klein defilesinde izdihama neden olan Vine fenomeni Cameron Dallas’ı hatırlamamak ne mümkün. Oysa 21 yaşındaki sosyal medya yıldızı podyumda yürüyen Calvin Klein’ın modeller takımında bile yer almamıştı. Defileye sadece davetli olarak katılmıştı. Hayranlarının yoğun ilgisi Calvin Klein yetkililerinin de dikkatini çekmiş olmalı ki, Cameron Dallas bugün Calvin Klein Jeans kampanyasının başrolünde. Kaliforniya’nın eşsiz sahili Malibu’da gerçekleştirilen çekimlerde rahat parçaların ön plana çıktığı bir kapsül koleksiyonu tanıtan Dallas, 2011 yılından bu yana markanın modeli olma hayalini kurduğunu söylüyor.

Cameron Dallas

IMG Models ile modellik sözleşmesi imzalayan Dallas, 11 milyonun üzerindeki Instagram takipçi sayısıyla, sosyal medya dünyasında birçok ünlü isimden daha popüler. Sayın Calvin Klein'ın, sosyal medya fenomenlerine karşı olan mesafeli duruşu Kendall Jenner'lı Calvin Klein kampanyalarını eleştirmesinden belliydi. Modellikte yeni başarı kriterinin sosyal medyadaki takipçi sayısıyla ilişkilendirilmesine tamamiyle karşı çıkan Klein'ın Dallas hakkında ne düşündüğü şimdiden merak konusu.

Cameron Dallas

Cameron Dallas’ın Calvin Klein ailesine dahil olması moda dünyasının geldiği son nokta hakkında önemli ipuçları veriyor. Gerçek modeller ve sosyal medya modelleri arasında soğuk bir savaş başladığını hissetmemek imkansız. Bu savaşı gerçek modeller mi kazanacak, yoksa yeni nesil sosyal medya fenomenleri mi? Hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER: CAMERON DALLAS , CALVİN KLEİN , CALVİN KLEİN JEANS