16 Temmuz 2019

Stella McCartney'in Transfer Rotasının Son Durağı: LVMH

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

stella mccartneyFotoğraf: Gorunway.com

Geçtiğimiz yıl Kering ile yollarını ayıran Stella McCartney, rakip şirket LVMH ile ortak olmak için imza attı. McCartney, çoğunluk hisselerini korurken, kreatif görevlerini sürdürmeye tabii ki de devam ediyor olacak. Bunun yanında, LVMH İcra Kurulu Başkanı Bernard Arnault ve yürütme komitesi üyelerine, sürdürülebilirlik danışmanı olarak atanacağı şu an konuşulan bilgiler arasında.

Arnault verdiği bir demeçte, “Birlikte güzel bir hikayenin başlangıcına ve moda evinin uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz. Sürdürülebilirlik ve etik meseleleri ilk kez ortaya koyması ve markasını bu fikirler etrafında inşa etmesi, ortaklığımızda belirleyici faktör oldu. Bu birliktelik LVMH Grubu'nun sürdürülebilirliğe bağlılığını vurgulamaktadır” dedi.

McCartney Mart 2018'de yüzde elli hisseye sahip olan Kering'den markasının tamamını alarak 17 yıllık ortakk mülkiyete son vermişti. Yeni ortaklığın tüm ayrıntıların Eylül ayında netlik kazanırken; Stella McCartney, LVMH’nin 2019’da bünyesine kattığı ikinci kadın moda evi olma özelliğini de taşıyor. İlki ise Mayıs ayında ilk hazır giyim koleksiyonunu tanıtan Rihanna önderliğindeki Fenty.

ETİKETLER: STELLA MCCARTNEY , KERİNG , LVMH