17 Ekim 2020

Re-Nylon Sınırlarını Genişletiyor

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Prada Renylon

Geçtiğimiz yıl Prada, sürdürülebilir olma özelliği taşıyan Re-Nylon çanta koleksiyonuyla çığır açacak devriminin başlangıcını yapmıştı. Lüksün de yenilenebilir olabileceğini ve aynı şartlarda kalitesini koruyabileceğini kanıtlayan marka için sırada Re-Nylon’u daha da geniş bir yelpazeye ulaştırmak var. Hazır giyim, ayakkabı ve hem kadın hem erkekler için aksesuarların yer aldığı 2020 Re-Nylon koleksiyonu, kumaş teknolojisinde ve sürdürülebilir lükste yeni bir dönemin de başlangıcı aynı zamanda.

Prada Renylon

Prada için kırk yılı aşkın süredir modern lüks, endüstriyel güzellik ve çağdaş yaşam hakkındaki farklı bakış açısının yansıması olan Re-Nylon, naylonun lüks moda dünyasına ilk girişi olan ve 1984 yılında üretilen ikonik Prada naylon sırt çantasına da saygı duruşunda bulunuyor ayrıca. Erkekler için paltolar, kadınlar için ise kokteyl elbiselerinin yer aldığı koleksiyonda bunlarla birlikte spor kıyafetleri, şort ve tişörtler de bulunuyor. Hazır giyimin dışında ilk Re-Nylon ayakkabılar görücüye çıkarken, şapkalar, kemerler ve birden fazla çanta siluetiyle de aksesuar yelpazesi genişletilmiş oluyor.

Prada Renylon

Prada Re-Nylon, üretiminin tamamını dünya çapında okyanuslardan, balık ağlarından ve tekstil elyaf atıklarından toplanan plastiğin geri dönüşümü ve saflaştırılmasıyla oluşturulmuş naylondan sağlıyor. Koleksiyon için Econyl ipliğinin seçilmiş olması ise, saf naylon iplik kullanımına kıyasla küresel ısınmanın yüzde 90'a varan oranda azaltılmasına katkıda bulunulduğu anlamına geliyor.

 

ETİKETLER: PRADA , RE-NYLON , SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA