09 Nisan 2020

Modanın Geleceği Burada Tartışılacak: Vogue Global Conversations

YAZI: STEFF YOTKA

Vogue Global Conversations

Hiçbir endüstri Covid-19 pandemisinin yankılarından muaf değil. Geçtiğimiz iki ayda moda dünyası, virüsün yayılmasına ve yol açtığı küresel engellere yaratıcılıkla, dayanışmayla, ustalıkla karşılık verdi. İşletmeler Covid-19 sorunu için bağışta bulunurken, tasarımcılar imkanlarının kullanım amacını değiştirip hastaneler için kişisel koruyucu ekipman ve siviller için maske üretiyor. Endüstrinin gayretlerine ve modanın geleceğinde nelerin yattığına değinmek için, Vogue ilk küresel diyalog serisini Vogue Global Network ve Vogue Runway aracılığıyla önümüzdeki hafta gerçekleştirecek.

“Hepimiz aynı sorular ve zorluklar karşısında birlikteyiz” diyor Vogue ABD Genel Yayın Yönetmeni, Condé Nast ABD Sanat Yönetmeni ve Küresel İçerik Danışmanı Anna Wintour. “Bu konferansın amacı bir araya gelmek, iletişim kurmak ve küresel bir topluluk olduğumuzu hatırlamak. Önümüzdeki hafta şahit olacağımız diyaloglar üzerinden bilgi edinmeyi, onlardan ilham almayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Dört gün sürecek diyaloglar Zoom üzerinden düzenlenecek ve Vogue editörleri, tasarımcılar ve moda endüstrisi yöneticileri arasında fikir alışverişi sağlayacak. Konuşmalar izolasyonun yaratıcılık ve tasarım üzerindeki etkisinden perakende mağazaların ve e-ticaretin geleceğine, moda endüstrisini etkileyen geniş bir konu yelpazesine değinecek.

Panellerin yöneticiliğini ise Vogue Birleşik Krallık Genel Yayın Yönetmeni Edward Enninful, Vogue İspanya Genel Yayın Yönetmeni Eugenia de la Torriente, Vogue Çin Genel Yayın Yönetmeni Angelica Cheung, Vogue İtalya ve L’Uomo Vogue Genel Yayın Yönetmeni Emanuele Farneti ve Vogue Runway Direktörü Nicole Phelps’in de aralarında bulunduğu uluslararası Vogue editörleri ekibinden isimler üstlenecek.

Panellerde söz alacak konuklar arasında Marc Jacobs, Kenneth Ize, Stella McCartney, Gabriela Hearst, Balmain’dan Olivier Rousteing, Balenciaga’dan Cédric Charbit, Chloé’den Natacha Ramsay-Levi, Off-White’dan Virgil Abloh, Farfetch ve BFC’den (The British Fashion Council) Stephanie Phair, Moncler’den Remo Ruffini, La Rinascente’den Vittorio Radice, Nordstrom’dan Pete Nordstrom ve tasarımcı Tory Burch yer alıyor.

Günlük diyalog serileri 14-17 Nisan tarihleri arasında 09:00’da DYS (New York), 14:00’da İYZ (Londra), 15:00’da OAYS (Paris ve Milano) ve 21:00’da MYS (Pekin ve Şangay) Zoom aracılığıyla yayınlanacak. Her görüşmenin odak noktaları, Vogue’un uluslararası internet sitelerinde günlük olarak yeniden yayına sunulacak.

İlki, 14 Nisan’da Türkiye saatiyle 16:00’da başlayacak panellere kayıt olmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

vgn

İngiliz Vogue’un Genel Yayın Yönetmeni Edward Enninful, Marc Jacobs ve Kenneth Ize ile yaratıcılığın geleceğinin konuşulacağı The Future of Creativity ve Vogue İspanya'dan Eugenia de la Torriente, Stella McCartney ve Gabriela Hearst ile sürdürülebilirliğin geleceğine kafa yorulacak The Future of Sustainability panelleri 14 Nisan'da Türkiye saatiyle 16:00'da gerçekleşecek. Kayıt olmak için tıklayın

Vogue Runway’den Nicole Phelps, Balenciaga’dan Cedric Charbit, Balmain’den Olivier Rousteing ve Chloé’den Natacha Ramsay-Levi ile moda şovlarının geleceğinin masaya yatırılacağı The Future of Fashion Shows paneli 15 Nisan'da Türkiye saatiyle 16:00'da gerçekleşecek. Kayıt olmak için tıklayın

Çin Vogue'undan Angelica Cheung, Off-White ve Louis Vuitton'dan Virgil Abloh, Farfetch ve British Fashion Council’dan Stephanie Phair ve Moncler’den Remo Ruffini ile e-ticaretin geleceğinin konuşulacağı The Future of E-Commerce paneli 16 Nisan'da Türkiye saatiyle 16:00'da gerçekleşecek. Kayıt olmak için tıklayın

İtalyan Vogue'u ve L’Uomo Vogue’dan Emanuele Farneti, La Rinascente’den Vittorio Radice, Nordstrom’dan Pete Nordstrom ve Tory’den Burch Pierre-Yves Roussel ile The Future of Brick and Mortar paneli 17 Nisan'da Türkiye saatiyle 16:00'da gerçekleşecek. Kayıt olmak için tıklayın

ETİKETLER: VOGUE GLOBAL CONVERSATİONS , CONDE NAST , VOGUE , ANNA WİNTOUR , #VOGUEGLOBALCONVERSATİONS , ZOOM