12 Mart 2013

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Etkinlikte 2013-14 Sonbahar/Kış koleksiyonlarını sergileyecek tasarımcılar, markalar ve konuşmacılar arasında ADL Cengiz Abazoğlu, Argande, Asli Filinta, Asli Güler, Atıl Kutoğlu, Ayhan Yetgin, AYŞEDENİZYEĞİN, Begüm Salihoğlu Couture, DB BERDAN, Ece Gözen, Elif Cığızoğlu, Emre Erdemoğlu, Gamze Saraçoğlu, Hakan Akkaya, Janucha by Jale Hürdoğan, Kith &Kin, Lady Faith, Mehtap Elaidi, Nazlı Bozdağ, Nej, NİAN BY NİHAN BURUK, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur &SOULBYOZGURMASUR, Özlem Kaya, Selma State, Simay Bülbül, Songül Cabacı, STUDIO KAPROL, Tnj Bbcn, Tuğba Ergin ve Tuvanam bulunuyor.

Organizasyonun yapımcılığını ilk kez üstlenen IMG Fashion’ın planları arasında; etkinlik artışları, tasarımcılar için geliştirilmiş prodüksiyon olanakları, ikinci bir mekan kullanımı, defile ve sunumların sorunsuz ilerleyebilmesi için genişletilmiş kaynaklar ve çeşitli dijital servisler ile tasarımcıların global moda izleyicisine daha kolay ulaşmasını sağlamak da var.

Etkinlik için geçtiğimiz yıl Deniz Yeğin İkiışık'ın tasarladığı Vogue Türkiye rozet ve stickerlarına bu sezon Emel Kurhan'ın eli değdi. Üç farklı tasarımı dört gün boyunca Karaköy Bej'deki Vogue Lounge'da bulabilirsiniz. Ayrıca Fashion Week İstanbul boyunca Midnight Express'in küratörlüğünde; Mehry Mu, Elif Domaniç, Ahmet Baytar, Rumisu, Aida Pekin, Merve Bayındır, Yallah,  Özz Design, Ayşe Rodoslu, Emrah Birkardeşler, Buja, Gözde Atlı, Takika ve Melis Göral'a ait aksesuarlar da Vogue Lounge'daki Vogue Talents Corner'da olacak.

Detaylı bilgi ve etkinlik programı için: istanbul.mbfashionweek.com

İlgili Başlıklar