06 Nisan 2020

MAC Viva Glam'den Covid-19'a Karşı 10 Milyon Dolarlık Bağış

YAZI: EKİN KURBETÇİ

mac-covid-19-pandemi-viva-glam

MAC'in yardım amaçlı girişimi Viva Glam 1994'ten beri iş başında. HIV salgının doruk noktasına çıktığı dönemde ortaya çıkan ve 26 yıldır ruj satışlarıyla 500 milyon dolarlık bağış toplayan kampanya, şimdi de Covid-19 pandemisine karşı ön saflarda yerini alıyor.

Yaklaşık 250 kuruluşa dağıtılmak üzere 10 milyon dolar bağışlayan marka, bu katkısının yanında Viva Glam ruj satışlarından elde edilen gelirin tamamını da yine ihtiyaç sahiplerine aktaracağını açıkladı. Rekor miktardaki bu bağış, kozmetik devinin hali hazırda desteklediği organizasyonlara salgına karşı fon sağlayacak. Bu fon, yiyecek desteği, bilgilendirme ve ilaç desteğinin yanında, özellikle bağışıklığı zayıf olan kişilerin test edilmesi ve tanı konulan vakaların tedavi edilmesi gibi yaşamsal hizmetlerin sunulmasına yardım edecek.

M•A•C VIVA GLAM FUND Başkanı ve The Estée Lauder Companies Inc. İcra Kurulu Başkanı John Demsey kampanya hakkında “VIVA GLAM hiçbir zaman tek bir sebeple yetinmedi, her zaman ihtiyaç sahibi toplulukları desteklemeyi önceliklendirdi. %100 verici modeliyle COVID-19’dan etkilenenlere yardım etmek, VIVA GLAM kuruluş prensiplerinin devam ettiğini gösteriyor.” açıklamasında bulundu. Güzellik dünyasının ikonik ismi MAC, bu bağışıyla pandemiğe karşı güçlü bir müttefik olduğunu gösteriyor.

ETİKETLER: MAC VİVA GLAM , COVİD-19 , BAĞIŞ