23 Haziran 2020

Klasik Tasarımlara Sanatsal Dokunuş

YAZI: HAZAL BAYAT

fendi-california-sky

Silvia Venturini Fendi’nin Los Angeles merkezli sanatçı Joshua Vides ile yaptığı işbirliği sonucu ortaya çıkan California Sky, modaseverlerle buluştu. İtalyan modaevinin Harrods Fendi Cafe ve Peekaboo Bar pop-up projelerinin ardından Vides ile yaptığı üçüncü çalışma olan 2020 Prefall koleksiyonu, sanatçının imzası niteliğindeki siyah-beyaz tarzını Fendi’nin kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarıyla buluşturuyor.

fendi-california-sky

Son zamanların en önemli çağdaş sanat figürlerinden biri olan Vides’ın animasyonu andıran çizgileri ile Fendi tasarımlarının bir araya geldiği koleksiyon, klasiğin modern bir yorumu. Siyah-beyaz ağırlıklı kıyafet ve aksesuarlar, mavi ve menekşe rengi dokunuşlarla daha da çekici hale geliyor. İkonik FF logosunu Roma’nın gökyüzünden ilham alarak yeniden yorumlayan sanatçının klasikleşen gözlük ve çanta modelleriyle yaptıkları ayrıca görülmeye değer.

california-sky

Kadın koleksiyonunda şehir ile rivierayı bir araya getiren California Sky, enerjik ve dinamik görünümler sunuyor. Koleksiyonun bisiklet şortlarından naylon rüzgarlıklara, deri ceketlerden plajlar için hazırlanan kaftanlara uzanan giyim ürünleri gibi aksesuarları da oldukça çeşitli. Modaevinin ikonik Peekaboo ve Baguette çantaları ile çok satan Fendirama güneş gözlüğünü çizgi filmi andıran dokunuşlar ve yenilenmiş logoyla yorumlayan aksesuarlar ayrıca ilgi çekiyor. Kadın koleksiyonuna hakim olan renk, desen ve cesur tasarımları erkek ve çocuk koleksiyonunda da bulmak mümkün.

ETİKETLER: FENDİ , CALİFORNİA SKY , JOSHUA VİDES