21 Şubat 2018

İskandinav Stilin Öne Çıkan 5 Markası

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

pernille teisbaek

Fotoğraf: Net-a Porter

PERNILLE X BY MALENE BIRGER

Kopenhag merkezli marka By Malene Birger ve Danimarkalı influencer Pernille Teisbaek işbirliğinden ortaya çıkan 10 parçalık kapsül koleksiyon, Malene Birger’in ikonik siluetlerinden ve Pernille’nin less-is-more felsefesinden ilhamla hazırlanmış. Zarif görünümlerin geniş omuzlu bir takım elbiseyle birleştirildiği ya da ipek kalem eteğin oversize bir gömlek ile tamamlandığı koleksiyon, tarzlar arasında çarpıcı bir çatışma yaratıyor.

Zamansız, giyilebilir ve birbiriyle kolaylıkla değiştirilebilen bu koleksiyon için Pernille, ‘Net-a Porter kadını için, By Malene Birger'in klasik siluetlerinden en sevdiğim stilleri geliştirmek istedim. Feminen ve maskülen arasındaki eğlenceli bir kontrastla odaklamayı daha minimalist ve zamansız bir duygu üzerine yerleştirdim’ dedi.

 

GANNI

Kopenhag merkezli marka Ganni'nin kreatif direktörü Ditte Reffstrup"Elbiseden ipek gömleğe kadar, moda sever kadınların hayatlarında ihtiyaç duyduğu parçalara dair bir içgüdümüz var" diyor. Her koleksiyon kişisel tarzınıza bağlı olarak farklı şekilde tasarlanmıştır. NET-A PORTER'a özel 'Stop and smell roses' kapsül koleksiyonunu kaçırmayın.

 

ACNE STUDIOS

Başlangıçta yaratıcı bir danışmanlık ofisi olarak kurulan, Stockholm merkezli Acne StudiosJonny Johansson'un kot tasarımlarının, müşterileri ile bir hit haline gelmesiyle ünlü oldu. Markanın cool ve kült koleksiyonları, kurucunun, fotoğraf, sanat, mimari ve çağdaş kültüre olan ilgisinden ilham almaktadır.

 

TOTEME

Elin Kling, kocası ve de iş ortağı Karl Lindman’ın lüks ve sportif zevklerinden ilham alan, İsveç tarzlı marka Toteme’i yaratıyor. NET-A PORTER'ın düzenlemesinden ortaya çıkan, havalı örme elbiseler, pamuklu gömlekler ve ipek pantolonlar; natural tonlar, lacivert ve siyahtan oluşan şık bir renk paletini içeriyor.

STINE GOYA

2018 İlkbahar/Yaz dönemi için NET-A PORTER, renkler ve sanatsal baskılarla süslenmiş Danimarkalı marka STINE GOYA’yı piyasaya sürdü. STINE GOYA’nın, 10. yılını kutladığı, yeni sezon koleksiyonunda, klasik ve eksantrik siluetleri birleştiren NET-A PORTER'a özel, 7 adet tasarım bulunuyor.

 

ETİKETLER: BY MALENE BİRGER , PERNİLLE TEİSBAEK , GANNİ , DEİTAS , ACNE STUDİOS , TOTEME , STİNE GOYA