08 Ocak 2019

İlk Vegan Moda Haftası Los Angeles'ta Başlıyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Stella McCartney

Fotoğraf: Instagram/@StellaMcCartney

Los Angeles, 'SoCal' kültürü ve akımıyla birçok tasarımcının ilham rotasını oluştursa da, resmi olarak henüz bir moda şehri değil. Yine de yenilikçi duruşu ve çevreci moda atılımlarıyla sektördeki alternatif duruşunu koruyor. Şehirde düzenlenecek ilk Vegan Moda Haftası da, bu alternatif duruşun büyümesine katı sağlayıp, şehri yeni nesil bir moda merkezine dönüştürebilir.

Vegan Moda Haftası'nın kurucusu Emmanuelle Rienda. Kendisi koyu bir hayvan hakları aktivisti. Bu organizasyon hakkında "Sektöre farkındalık getirmek istiyorum. Tartışalım, konuşalım istiyorum. İnsan olarak öncelikle kendi değerlerimize, doğaya ve hayvanlara sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum" diyor.

1 Şubat'ta açılışını yapması planlanan etkinlik 4 Şubat'a kadar devam edecek. Bu etkinlik yalnızca modanın, sürdürülebilir tasarımların yer alacağı bir platform değil. Moda dışında yemek ve kozmetik gibi tüm veganların ilgi alanına girebilecek birçok başlık sunuyor. Vegan olmayanlar için de vegan dünyası ve modasıyla tanışmak için harika bir fırsat. Ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

Meraklısına not: Vegan Moda Haftası'nın takvimi henüz yayınlanmadığı için katılım sağlayacak tasarımcıların listesini açıklayamıyoruz. Takvim 21 Ocak'ta açıklanacak.

 

ETİKETLER: VEGAN MODA HAFTASI , VEGAN , LOS ANGELES , EMMANUELLE RİENDA