17 Nisan 2015

Gucci'de Alessandro Michele Devri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

2006’dan bu yana Gucci’nin kreatif direktörlüğünü üstlenen Frida Giannini, geçtiğimiz Şubat ayında, Milano’da sunduğu 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla 9 yıllık Gucci hikayesini noktalamıştı. Tom Ford’un baştan yarattığı Gucci’nin, kriz dönemlerinden başarıyla çıkmasını sağlayan Frida Giannini’nin yerine gelen Alessandro Michele, Gucci’deki ilk görevini tamamladı. Hala Giannini'nin izleriyle anılan Gucci'ye yeni dokunuşlar getirmek elbette ki kolay bir misyon değil. Bu gerçeği göz önünde bulunduran Michele'nin attığı yeni adım oldukça cesur.
 
 
 
2015 Pre-Fall kampanyası için Glen Luchford’un objekifini tercih eden kreatif direktör, ekibine model Julia Hafstrom, Alexandra Elizabeth Ljadov ve Jack Chambers'i dahil etti. Sakin ve rahat duruşlarıyla dikkat çeken modellerin yanı sıra, sıcak renklerin hakim olduğu fotoğraflarda yeni koleksiyonun elbiselerini ve aksesuarlarını da görmek mümkün. Gucci kadınının dişiliğini bir doz masumiyet ve doğallıkla törpüleyen Alessandro Michele, Gucci için yeni bir devrin başladığının sinyallerini veriyor.
 
 

 

ETİKETLER: GUCCİ , JULİA HAFSTROM , ALESSANDRO MİCHELE , FRİDA GİANNİNİ , ALEXANDRA ELİZABETH LJADOV , JACK CHAMBERS , GLEN LUCHFORD