21 Kasım 2018

Faye Dunaway ile Zamana Başkaldıran Çanta: Gucci Sylvie

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Sylvie

Fotoğraf: Petra Collins/Gucci

Hollywood'daki milyarderlerin ve yıldızların hayatı bugüne dek birçok kitaba, filme ve senaryoya konu oldu. Gucci de bu hikayelerden ilham alan kampanya filmi Sylvie ile sinema dünyasının izinden gidiyor. Üstelik Petra Collins'in çekip yönettiği bir filmle. Başrolde ikonik aktris Faye Dunaway. Kendisine Fransız müzisyen, besteci ve oyuncu SoKo eşlik ediyor. Çok varlıklı bir anneyi canlandıran Dunaway'in kızı rolünde. 

Sylvie

Fotoğraf: Petra Collins/Gucci

Gördüğümüz, tanık olduğumuz ihtişamlı bir hayat. Havuzlu malikaneler, özel şoförler, piyano dersleri ve dahası... Fakat bu görkemli hayatın asıl sahibi ne Faye Dunaway ne de Soko. Gucci'nin zamansız çanta modeli, Sylvie. Tüm hikaye onun ekseninde dönüyor.  

Sylvie

Fotoğraf: Petra Collins/Gucci

Dunaway şoförüyle yola çıkarken, Rodeo Drive'ta alışveriş yaparken, havuz kenarında dinlenirken, hatta tenis oynarken... Her anda, her karede kusursuz eşlikçi Sylvie var. 

Sanat direktörlüğünü Christopher Simmonds'un üstlendiği filmde 77 yaşındaki aktris hem zamansız güzelliğiyle ebedi bir güzellik algısı yaratıyor, hem hızla geçen zamana tüm zarafetiyle başkaldırıyor. 'Gücünü kimden alıyor?' derseniz, Sylvie'den elbette!

Sylvie

Fotoğraf: Petra Collins/Gucci

Çantayı günümüze uyarlarken 1996 yılının Gucci arşivinden esinlenen Alessandro Michele, her zamanki gibi yine geçmişe saygı duruşunda bulunuş. Öyle ki, modaevinin nostaljik imzası haline gelen altın arılar, yıldızlar ve kuşlar yeni sezonda Sylvie'yi de kuşatıyor. Daha klasik bir görünüm tercih edenler için de altın tokalı, yeşil-kırmızı ve lacivet-kırmızı bantlı alternatifler mevcut. 

Bu arada Sylvie için yalnızca 'zamansız bir çanta' tanımlaması yetmez. Bir sanat eseri olarak, Gucci'nin geçtiğimiz ay Şanghay'da kapılarını açan 'The Artist is Present' sergisinde de karşımıza çıkıyor. Bu kez en Lego haliyle. Mimarı yaklaşık 10 yıldır Lego bünyesinde çalışan, meşhur Lego fan kulübü Legend Bricks'in kurucusu Andy Hung Chi-Kin.

Sylvie

Fotoğraf: Andy Hung Chi-Kin (LEGO Certified Professional) Gucci Sylvie bag made with LEGO bricks Courtesy of Gucci

Sylvie'nin işte böyle bir gücü var. Stilinizin başrolündeyken bir sanat eserine dönüşebiliyor.

Meraklısına not: 2019 Cruise koleksiyonundaki tüm modelleri görmek için aşağıdaki galerimize göz atabilirsiniz.

#GucciSylvie

Müzik telifi: Telescope, composed by Pino Donaggio Published by EMI Golden Torch Music Corp. c/o Sony/ATV Music Publishing

 

ETİKETLER: GUCCİ , #GUCCİSYLVİE , ALESSANDRO MİCHELE , FAYE DUNAWAY , CHRİSTOPHER SİMMONDS , PETRA COLLİNS