18 Haziran 2020

Emma Watson Kering Grubu'nun Yönetim Kurulu'na Katıldı

YAZI: HAZAL BAYAT

20-06/18/emma-watson-1592479598.png

Fotoğraf: @kering_official için Carter Bowman

25 yaşında Time'ın "İlham Veren 100 Kişi" listesine giren Emma Watson, henüz 30 yaşındayken Kering'in yönetim kuruluna katıldı. Aynı zamanda Yönetim Kurulu Sürdürülebilirlik Başkanı olarak da atanan başarılı isim, Gucci, Saint Laurent ve Alexander McQueen gibi önemli markaları çatısı altında bulunduran lüks markalar gurubuna sürdürülebilirlik ve etik hakkındaki bilgi birikimiyle destek olacak.

Ünlü oyuncu bugüne kadar yer aldığı aktivist eylemlerle dikkatleri önemli problemlere çekmeyi başardı. 2014'ten bu yana Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi olan Watson, ilk yılında HeForShe hareketiyle cinsiyet eşitliği çalışmalarına büyük katkı sağladı. Markaları ne kadar sürdürülebilir ve etik kaynaklar kullandıklarına göre değerlendiren uygulama Good On You'ya desteğini her zaman gösterdi ve Vogue İngiltere Aralık 2019 sayısına kapak olan Watson, çekimde tercih ettiği etik tasarımlarla uygulamayla destek verdi.

Kering Başkan ve CEO'su François-Henri Pinault, genç aktivistin Jean Liu ve Tidjane Thiam ile katıldığı Kering grubunun geleceği için hayati önem taşıdığını dile getirdi.

ETİKETLER: EMMA WATSON , KERİNG , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK