12 Mayıs 2017

Duvarlar, Tişörtler, Her Yer Gucci!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yüksek modanın gökyüzünde yıldızlar Gucci'den yana! Geçtiğimiz haftalarda Kering'in yayınladığı raporda, Gucci'nin Alessandro Michele dönemiyle birlikte 20 yıllık satış rekorunu kırdığı açıklandı. Bu başarının arkasında Michele'nin eşsiz ve romantik estetik algısıyla birlikte Gucci'nin sanatı lüks tüketim ile birleştiren yeni stratejisi de yatıyor. Neredeyse her koleksiyonda, her kampanyada genç sanatçılarla buluşan Gucci'nin son keşfi İngiliz illüstratör Angelica Hicks.

Gucci

Sınırlı sayıda üretilen #GUCCIGEEKS tişörtleri için bir araya gelen Gucci ve Angelica Hicks'in işbirliği tişört sınırlarını çoktan aşıp, Milano ve New York duvarlarına sıçradı bile.

Gucci

'Sanat Duvarı' isimli proje çok yakında Manhattan'a da taşınacak. Dijital dünyanın dilini yakından takip eden Alessandro Michele, Angelica Hicks'i Instagram'da keşfetmiş. 11 Gucci tişörtüne illüstrasyonlarıyla hayat veren Hicks'in yerinde bir sonraki sezon siz olabilirsiniz. Gördüğünüz üzere Michele'nin yetenek radarının kimi keşfedeceği hiç belli değil. Yeter ki Instagram'daki kreatif vizyonunuzu ve yaratıcılığınızı konuşturmaya devam edin.

Gucci

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , ANGELİCA HİCKS , #GUCCIGEEKS