28 Nisan 2017

Exclusive: Gucci'den Sanat, Dans ve Aşk Dolu Bir Film

RÖPORTAJ: İNAN KIRDEMİR

Gucci'nin ön yargıları sanat, dans ve aşkla yıkan kampanyasının merakla beklediğimiz filmi 'Soul Scene' yayınlandı. Londra, Mildmay Club'ta düzenlenen bir partiyle kutlanan film, hepimizi 60'ların Northern Soul ruhuna ışınladı. Glen Luchford'un yönettiği filmde Alessandro Michele en naif haliyle şu mesajı veriyor: "Dünyayı hem birbirimize hem de farklılıklarımıza duyduğumuz aşk, empati ve sevgi kurtaracak!" 

Vogue.com.tr olarak dün gece Mildmay Club'taydık. Gucci'nin renkleri kutlayan, enerjik ve dinamik dünyasına girmek, umutlu ve ışıklı bir hayale inandırdı bizi. Gucci ile gerçekleşen bu hayali, Soul Scene'in sadece siyah modellerden oluşan sağduyu ordusuyla da konuştuk ama önce filmi izleyin.

Gucci - Soul Scene

 

Dansçı, sanatçı, asi ve özgür bir ruh: Sharifah Tonkmor

Filmin enerjisi yüksek isimlerinden biri Sharifah Tonkmor. Dans ederken, gözlerinizi ondan alamıyorsunuz. Bu işi tutkuyla yaptığı o kadar belli ki. Çocukluğu Londra’da geçmiş. O günlerin Sharifah için pek parlak olduğu söylenemez. Devlet koruması altında büyüyen Sharifah, birçok kez ev ve yuva değiştirmiş. Yaşadığı zorlukların, bugünkü üretme tutkusunu fazlasıyla beslediğine inanıyor. Özellikle sokak kültürünün içinde yetişmesi, danstaki özgür duruşunda önemli bir etken. Haftaya Güney Kore yolcusu. Hip hop dans yarışmasında İngiltere’yi temsil edecek. Gucci Pre-Fall 2017 kampanyasında yer alacağını duyduğunda neler hisettigini soruyorum. "Havalara uçtum. Kampanyanın sadece siyah modellerden oluşması ise beni daha çok heyecanlandırdı. Hayatımın en ikonik anlarından biri. Özellikle dans ve modanın karışımı harika değil mi sence?" diyor. Sohbetimizin devamında ben soruyorum, Sharifah cevaplıyor.

Bir modelden çok daha fazlası: Keiron Berton Caynes

Kampanya ve filmin kadrosunda yer alan erkek yıldız ise Keiron Berton Caynes. Bir gün Gucci kampanyasında yer almayı bırakın, o böyle bir hayali kurmaya bile cesaret edememiş. Fotoğrafçılık okumak istiyor. Sharifah gibi o da Londralı. Basketbol oynuyor, resim çiziyor ve müzik yapıyor. Sanatsız ve sporsuz bir hayatı asla düşünemiyor. Gucci'nin 'Soul Scene' filminde ön yargılara karşı önerdiği sanat, dans ve aşk formülü Keiron'ın hayatına coktan nüfuz etmiş.

 

ETİKETLER: ALESSANDRO MİCHELE , GUCCİ , SOUL SCENE , GLEN LUCHFORD , 2017PREFALL , KEİRON BERTON CAYNES , SHARİFAH TONKMOR , LONDRA